Almanya’da Bundesliga’nın yanı sıra Premier Lig, La Liga, Ligue 1 ve Serie A’nın da çok sayıda taraftarı var. Ve Şampiyonlar Ligi gibi turnuvalar da son derece popüler. TECHBOOK, oyunları TV’de veya akış sağlayıcılarla canlı olarak nerede izleyebileceğinizi gösterir.

Almanya’da futbol tartışmasız en popüler spordur. Stadyumlarda ve televizyon önünde oynanan her maça milyonlar çekilmektedir. Ne yazık ki, bunun için hala büyük ölçekli paket tekliflerin olduğu zamanlar sona erdi. Farklı liglerin futbol taraftarları artık çeşitli yayın hizmetlerine ve ödemeli TV kanallarına abone olmak zorunda. TECHBOOK, yalnızca Alman Bundesliga’yı değil, aynı zamanda İngiltere Premier Ligi gibi diğer popüler ligleri de canlı olarak takip edebileceğiniz harika bir genel bakış sunar.

Bundesliga (Almanya)

Alman Bundesliga, uluslararası seyirci sayıları karşılaştırmasında da çok iyi bir performans sergiliyor. Almanya’da yıllardır tartışmasız 1 numaradır, bu yüzden en geniş TV ve akış sağlayıcı yelpazesi de vardır.

Televizyonda Bundesliga

Ücretli TV kanalları hakkında her ikisini de gösterir DAZN yanı sıra Bundesliga’daki Sky oyunları. Sky’da tüm oyunlar Cumartesi, Salı ve Çarşamba günleri tek maç olarak ve konferansta oynanır. Sonra DFL Süper Kupası ve sezon sonundaki düşme maçları var. DAZN ise tüm oyunları Cuma ve Pazar günleri gösteriyor. Ayrıca 1., 15. ve 16. maç günlerinde yapılacak bir maç da Sat.1’de ücretsiz TV’de izlenebilir. Kamu televizyon kanalları ARD ve ZDF de futbol maçlarının ayrıntılı özetlerini gösteriyor.

Kadınlar Bundesliga’da maç başına bir maç, ARD ve ZDF’de ücretsiz TV’de yayınlanıyor. Ancak MagentaSport tüm oyunları tam uzunlukta gösterir.

Akış Bundesliga

Hem Sky hem de DAZN, oyunları akış portalları aracılığıyla tam olarak gösterir. Ayrıca platformlarda uzman değerlendirmeleri ve röportajlar gibi birçok ek bilgi bulunmaktadır.

Kadınlar Bundesliga’daki tüm maçlar ayrıca akışta ve ardından MagentaSport hizmeti aracılığıyla medya merkezinde izlenebilir.

Ayrıca ilginç: Spor hayranları için en iyi akış hizmetleri

Premier Lig (İngiltere)

Manchester City, United, Liverpool, Arsenal – bu kulüplerin maçını izlemek istiyorsanız, her şeyden önce Sky’a ihtiyacınız var. Bazı oyunlar da DAZN’de çalışır.

Televizyonda Premier Lig

Premier Lig’in yayın hakları en az 2024/25 tarihine kadar Sky’da kalacak. İngiliz ligi yakın zamanda, muhtemelen korona pandemisinden bu yana finansal olarak darbe aldığı için sözleşmeyi uzattı. Bu nedenle Sky, İngiliz futbolunun 24 saat izlenebildiği Premier Lig için kendi kanalına sahiptir. DAZN’de kupa müsabakaları gibi birkaç oyun da görülebilir.

Premier Lig yayınlayın

Sky ayrıca Sky Q veya WOW’daki akış teklifindeki tüm Premier Lig oyunlarını gösterir. Aynısı DAZN’deki bireysel oyunlar için de geçerlidir.

“La Liga”/Primera Division (İspanya)

İspanya futbol ligi ile DAZN arasındaki anlaşma 2016’dan beri yürürlükte. Sözleşme yakın zamanda 2026’ya kadar uzatıldı. DAZN’nin DACH ülkeleri için eski Başkan Yardımcısı Thomas de Buhr, La Liga’nın DAZN’nin yayın akışı ve TV sunumu için önemini defalarca vurguladı.

TV’de La Liga/Primera Division

DAZN, El Clásico da dahil olmak üzere tüm İspanyol La Liga maçlarını TV istasyonlarında canlı olarak yayınlar. Bu hem Almanya hem de Avusturya için geçerlidir. Her şeyden önce, Primera División’un ilk maç gününün tamamı canlı olarak izlenebilir.

Akış La Liga/Primera Division

Tüm La Liga oyunları, DAZN yayın hizmeti aracılığıyla çevrimiçi olarak da yayınlanabilir.

1.Lig (Fransa)

Fransa Ligue 1, şu anda en iyi kulüpleri Paris Saint-Germain, LOSC Lille, Olympique Marsilya veya OGC Nice ile DAZN’de de görülebilir. Bu arada, hayranlar bazı oyunları Amazon Prime üzerinden de yayınlayabilirler.

TV’de 1. Lig

Şu ana kadar Ligue 1’i ücretsiz TV’de ücretsiz izlemek mümkün değil. Sportschau (ARD) bazen sadece birkaç önemli noktayı özetler. Hem DAZN hem de Sport1+, abonelikleri dahilinde bunu yapma seçeneği sunar.

Lig 1’i yayınla

Tüm Ligue 1 maçları canlı yayında DAZN’de canlı olarak takip edilebilir. Sağlayıcı, 38 oyun gününün tamamını kapsamlı bir şekilde kapsar. Ek olarak, maçlardan sonra öne çıkanların bir özeti var. Sport1+, oyun günü başına bir oyun gösterir. 2021/22 sezonundan bu yana Amazon Prime ayrıca tur başına on oyundan sekizini yayınlıyor.

Seri A (İtalya)

Ünlü kulüpleri Juventus Turin, Inter’in yanı sıra AC Milan ve AS Roma ile İtalya ligi de Almanya’da popüler. Futbol maçları öncelikle online olarak takip edilebilmektedir.

TV’de A Serisi

Almanya Serie A’nın hakları DAZN’a aittir.

Akış Serisi A

DAZN’deki canlı yayında da izlenebilen Serie A maçlarının yanı sıra serviste ayrıca seçkin Copa Italia maçları da sunuluyor.

Süper Lig (Çin)

Birkaç yıl boyunca Çin Süper Ligi’nin yayın hakları DAZN ve Sport Digital tarafından tutuldu. Bu arada Çin liginin maçları artık bu ülkede görülemez.

Televizyonda Süper Lig

Şu anda hiçbir istasyon Çin Süper Ligi’ni yayınlamıyor.

Süper Lig yayınla

Şu anda hiçbir yayın sağlayıcısı Çin futbol ligini göstermiyor.

Major League Soccer (ABD)

Major League Soccer (MLS) hakları şu anda DAZN’e aittir. Ancak gelecekte, sağlayıcı Apple TV + ile rekabet edecek. ABD, Kanada ve Meksika’daki 2026 Dünya Kupası göz önüne alındığında, yerel ilgi artıyor. Muhtemelen Apple Grubu’nun yayın haklarını erken bir aşamada güvence altına almasının nedenlerinden biri de budur.

Televizyonda Major League Soccer

Hemen hemen tüm oyunlar DAZN’de canlı ve eksiksiz olarak izlenebilir.

Major League Soccer yayınlayın

Hatta tüm Major Soccer League oyunlarını DAZN’in çevrimiçi hizmeti aracılığıyla yayınlayabilirsiniz.

Avrupa Ligi

Şampiyonlar Ligi’nden sonra Avrupa Ligi, Avrupa’nın en önemli ikinci futbol turnuvasıdır. Kazanan, hem yukarıda belirtilen Şampiyonlar Ligi hem de UEFA Süper Kupası’na katılmaya hak kazanır.

Avrupa Ligi televizyonda

RTL Grubu, TV yayın haklarını defalarca güvence altına aldı. Buna göre, Alman katılımı olan tüm oyunlar RTL’de ücretsiz TV’de izlenebilir.

Avrupa Ligi yayın

Ayrıca kurum içi akış hizmeti RTL + için genişletilmiş bir teklif olmalıdır. Orada, oyunlara hem canlı hem de daha sonra akışta erişilebilir.

Şampiyonlar Ligi

Şampiyonlar Ligi, Avrupa’nın en iyi (ve en pahalı kulüplerini) bir araya getirdiği için futbolun zirvesi olarak kabul edilir.

Televizyonda Şampiyonlar Ligi

Bazı sağlayıcılar Şampiyonlar Ligi haklarını paylaşır. DAZN, play-off, grup aşaması ve eleme maçlarında Çarşamba maçlarını gösterir. Bir istisna dışında, Salı oyunları da sağlayıcı aracılığıyla hem bireysel hem de konferansta görülebilir. Final ise ZDF tarafından ücretsiz TV’de ücretsiz olarak gösteriliyor.

Kadınlar Şampiyonlar Ligi’nde ise tüm haklar DAZN’e aittir.

Şampiyonlar Ligi yayınla

DAZN teklifine ek olarak Amazon Prime’da bazı Şampiyonlar Ligi maçları da var. Yayın hizmeti, hem gruptan hem de eleme aşamasından toplam 16 Salı maçı yayınlıyor.

DAZN ayrıca Kadınlar Şampiyonlar Ligi’ndeki tüm maçları yayında gösterir. Ayrıca, oyunlar daha sonra YouTube’da ücretsiz olarak çağrılabilir.

DFB Kupası

Almanya’da DFB Kupası da çok popüler. Alt liglerdeki kulüpler daha sonra Bundesliga’nın tam profesyonellerine karşı rekabet etme fırsatı elde eder.

TV’de DFB Kupası

Tüm DFB Cup maçları Sky’da canlı olarak yayınlanır. ARD ve ZDF ayrıca yarı final ve final dahil toplam 15 maçı ücretsiz yayınlayacak.

Akış DFB Kupası

Sky ayrıca tüm DFB Cup maçlarını yayınlar.

Büyük genel bakış: Hangi futbol ligini nerede görebilirsin?

En kapsamlı futbol teklifi DAZN’de mevcuttur. Akış hizmeti sporda uzmanlaşmıştır ve Bundesliga’ya ek olarak – bazen özel olarak – birçok başka ligi gösterir. Bu konudaki en büyük rakip Sky’dır. İstasyon Alman futbolu alanında daha da iyi bir konuma sahip ve ayrıca 2. Bundesliga’da çeşitli oyunlar gösteriyor. Ancak burada görülecek daha az yabancı lig maçı var. Ne yazık ki, iki sağlayıcı da en pahalı olanlardır.

DAZN, aylık 29,99 Euro veya yıllık abonelik için 24,99 Euro tutarındadır. Sky ise teklifini böler. Akış hizmeti WOW ile, spor tarifesi ayda 24,99 avroya mal olurken, Sky Sports ve Sky Bundesliga paketleri için pürüzsüz bir 25 avro ödenmesi gerekiyor. Ayrıca iki spor yayın devinden ortak bir teklif var.

Ücretsiz TV’deki futbol programı gözle görülür şekilde azalıyor. Sonuçta Sat.1 üç oyun gösteriyor ve RTL hala Avrupa Ligi haklarını elinde tutuyor. Pay-TV’de ise aktarım çok geniştir; Sport 1+ da burada ek olarak belirtilmelidir. Taraftarlar, kadın futbolunu öncelikle MagentaSport’ta (Bundesliga) veya ayrıca DAZN’de (Şampiyonlar Ligi) TV’de izleyebilir.genel-25