Akıllı saat pazarı son birkaç yılda büyüyen bir trenddeydi ve bu aşamadaki ana aktörler öncelikle elma ve Samsung, mükemmel akıllı saat fikrinin kendi versiyonlarını sunan başka markalar da var.

Oppo böyle bir marka, Çinli üretici bir süredir akıllı telefon inovasyonunun ön saflarında yer alıyor ve şimdi şirket uzmanlığını ve agresif Ar-Ge politikalarını akıllı saatlere taşımayı hedefliyor.

Oppo Watch3, Apple Watch’ın şah damarını hedefliyor

Şimdi, yukarıdaki ifade şimdiye kadar oldukça fazla kullanılmış olabilir, ancak bu doğru ve tasarım fotoğraflarına bakıldığında (her yerde sızdırılmış renderlar var), Oppo’nun Watch 3 ile nereye gittiği gün gibi açık. Dijital Sohbet İstasyonuOppo Watch 3 serisi, biraz farklı tasarım ve özelliklere sahip üç farklı modele (model numaraları OWW211/212/213) sahip olacak.

Oppo Watch 3 resmi duyuru tarihi

Tüm sızıntılar bir yana, şimdi Oppo’dan resmi onayımız var (aracılığıyla Weibo sayfası) Oppo Watch 3 serisinin resmi olarak 10 Ağustos 19:00 yerel saatle duyurulacağını duyurdu.

Teaser görüntüsü bize birkaç şey gösteriyor – ilk olarak, tüm saatin tasarımı biraz kavisli. İkincisi, yanda bir taç var (büyük olasılıkla dönen). Daha önce sızdırılan görsellerin farklı bir tasarım gösterdiği (yan düğmelerle) göz önüne alındığında, bunun teaser’da gösterilen en üst model olduğunu güvenle söyleyebiliriz.

Yine de Apple Watch’tan farklı olarak, döner taç sağ tarafta merkeze yerleştirilmiş ve ekranın yanlarında da hafif bir eğri var gibi görünüyor (tüm ön camın büyük eğrisi ile birlikte).

Oppo Watch 3’ün özellikleri

Bu noktada teknik özellikler hala “söylentiler” etiketini taşıyor ancak Oppo Watch 3’ten ne bekleyeceğimiz konusunda oldukça iyi bir fikrimiz var. Saatin, önceki model Oppo’nun tasarım ve donanım iyileştirmesi olduğuna inanılıyor. Snapdragon 4100 yonga seti, 1,91 inç AMOLED ekran ve ön camda kavisli kenarlara sahip olan Watch 3.

Bazı rivayetlere göre ( GSMArena) Oppo Watch 3’ün yüksek ekran-gövde oranı, LTPO ekran, kan oksijen doygunluğu izleme, EKG, NFC, uyku izleme ile eşleştirilmiş en yeni Qualcomm giyilebilir çipi olan Snapdragon W5 Gen 1’e sahip olması bekleniyor.

Pil ömrü, odaklanılan bir diğer önemli alan ve yeni Oppo saatin, karma kullanımda tek bir şarjla dört tam gün ve Güç Tasarrufu’nda 16 güne kadar şaşırtıcı bir süre sunacağına inanılıyor. Bu noktada, esas olarak üç modelin fiyatı ve özellikle ABD’deki bulunabilirliği ile ilgili birkaç bilinmeyen değişken var.

Bir bakışta Oppo Watch 3 teknik özellikleri (söylentiler):

  • Ekran: Değişken yenileme hızına sahip 1,91 inç LTPO AMOLED
  • Kavisli ön cam tasarımı
  • Döner kurma kolu (üst modelde)
  • Snapdragon W5 Gen 1 yonga seti
  • NFC, SpO2 takibi, EKG, Uyku takibi
  • 4 gün pil ömrü (Güç Tasarrufu’nda 16 gün)

Ayrıca ilginç bulabilirsiniz:telefon-1