JoJo’s Bizarre Adventure’ın Taş Maskelerinden ilham alan yeni bir Skyrim modu, Dragon Priest maskelerini lanetli JJBA cosplayine dönüştürüyor. RPG oyun sisteminin elden geçirilmesi, maskeleri basit donatılabilir zırh parçalarından, kullanıcıya bağlanan ve onları Ejderha Rahiplerinin ruhlarıyla dolduran güçlü, tehlikeli eserlere dönüştürüyor.

bu Ejderha Rahiplerinin Laneti modu yaratıcısı grasscid, popüler manga ve anime serisi JoJo’s Bizarre Adventure’dan – özellikle ilk iki bölümünde görünen taş maskelerden – ilham alır. JJBA’nın maskeleri gibi, bu yeni Skyrim maskeleri de envanterinizden basitçe donatılamaz. Bunun yerine, etkinleştirildikten sonra maske, “Ejderha Rahibi’nin etinize tamamen sahip olması ve onu tamamen kendisi için yeniden şekillendirmesi” ile yüzünüze zorla bağlanacaktır.

Maskeyi ne kadar uzun süre açık tutarsanız, gücü o kadar güçlenir – temel etkisinin 4 katına kadar ulaşır ve bazı durumlarda ek etkiler kazanır. Örneğin, size ek taşıma ağırlığı, daha ucuz mağaza fiyatları ve su altında nefes alma sağlayan Volsung’un maskesi, büyümenin üçüncü aşamasından itibaren su üzerinde yürüme yeteneğini de ekler. Kullanıcıyı her türlü hastalık ve zehire karşı bağışıklık kazandıran Hevnoraak’ın maskesi, güçlendikçe zırhınızın etkinliğini de artırır.

Bununla birlikte, hepsi eğlence ve oyun değil – mod açıklaması, kontrol edilmediği takdirde, Ejderha Rahiplerinin etkisinin sona erebileceği konusunda uyarıyor “eğer maskenin (ve buna bağlı olarak Ejderha Rahibinin) büyümesine izin verirseniz, size ruhsuz bir kabuk bırakabilir. güçlü.” Maske en güçlü biçimine ulaştığında, arada sırada maskenin ilgili Rahibinin vücudunuzu tamamen ele geçirmesi ve sizi bedensiz bir ruh haline getirmesi ihtimali vardır.

Bu durumda, fiziksel formunuzu geri almak için savaşta tamamen yetkilendirilmiş Demon Priest ile yüzleşmelisiniz – evet, onlar artık tam teşekküllü bir Demon’dur. Bu çok korkutucu geliyorsa, önceden maskeyi yüzünüzden çıkarmaya çalışabilirsiniz, ancak bu basit bir işlem değildir; sonuçta bu şeyin kalıcı olarak kafanıza kenetlenmesine izin verdiniz. Öyleyse, onu çıkarmak, bağlayıcı olmayan bir büyü kullanan bir şeytan çıkarma sürecini gerektirir – bu, hayaletimsi Şeytan Rahibini varlığınızdan atılmaya zorlar, bu noktada mağlup edilmeleri gerekir (umarız, aksi takdirde elde edebileceklerinden daha düşük bir güç seviyesinde de olsa). ).

O da bittiğinde her şey eğlence ve oyun değil. Bir maskeyi başarılı bir şekilde çıkarmak bile (açıkça, az önce tanımladığımız şey için çok hafif bir terim gibi geliyor, ama ne demek istediğimizi anlıyorsunuz), lanetli eser tarafından size daha önce bahşedilen nimetleri yansıtan debuff’larla sizi baş başa bırakıyor. Ne de olsa böyle bir gücün bir bedeli var ve bu tehlikeli kalıntıları kullanmak, yaşam gücünüze zarar veriyor.

Bu, JoJo’s Bizarre Adventure olaylarında Taş Maske’nin gücünden yararlanan JJBA’dan Dio Brando’nun gösterdiği güç için açgözlü şehveti vurgulayan, riske karşı ödüle dayalı fantastik bir sistemdir. Sürekli artan bu güç damlasının ne kadar çekici olabileceğini kesinlikle biliyoruz, ancak ne kadar derine indiğinize dikkat edin…

Daha da güçlenmek istiyorsanız, bir Skyrim modu bir ejderhaya dönüşmenizi sağlar. Yetenekleriniz için çalışmayı tercih ederseniz, başka bir Skyrim modu, College of Winterhold’u gerçek bir okula dönüştürür. Sınırsız güç elde etmenin daha güvenli bir yolunun peşindeyseniz, Skyrim konsol komutları ve hileleri listemiz, açık dünya oyununda istediğinizi yapmanıza izin vermelidir – sadece büyük gücün büyük sorumluluk getirdiğini unutmayın.oyun-2