Açıklama: Nvidia, yazarın bir müşterisidir.

gelecek hafta imzaNvidia onun hakkında konuşacak Omniverse teklifi, çok fazla abartılmış metaverse ile keskin bir tezat oluşturuyor. Nvidia’nın çabasını güçlü kılan şey, yalnızca Siemens gibi şirketlerin hizmetleriyle sarılmış olması ve BMW’nin en sonuncusu gibi son teknoloji özerk fabrikalar için kullanılması değil, aynı zamanda sorunları maliyet aşımlarına veya yaralanmalara neden olmadan önce tahmin etme ve düzeltme yeteneğidir.

Ayrıca daha fazla şirketin, Nvidia’nın sunumlarının genel olarak ne kadar zengin olduğunu anlamasını diliyorum, çünkü bunları oluşturmak için Omniverse gibi araçlar kullanıyorlar. (Son GTC açılış konuşmasının bu videosu konuyu gösterir.) Statik kelime slaytlarına güvenmek yerine, bir Nvidia açılış konuşmasının video deneyimi mesajı daha iyi iletirken, izleyiciyi bugün çok az konuşmacının yaptığı şekilde ekrana yapıştırarak Steve olmanıza gerek olmadığını kanıtlıyor. Eğlendirmek ve bilgilendirmek için doğru araçlara sahipseniz ve multimedya araçlarına zaman harcarsanız işler.

Siggraph’ta Nvidia

Nvidia’nın Omniverse aracıyla kaydettiği ilerleme ve bu çabaların kısa vadeli geleceği hakkında konuşması bekleniyor. Şu anda Omniverse’in ilerlemesini sağlayan şeylerin çoğu, dijital ikizler ve AI’nın altında yatan kavramlardır – biri olmadan diğeri güvenilir bir şekilde var olamaz. Uygulanabilir olmak için, dijital ikizler yalnızca başlangıçta gerçek dünyayı taklit etmek zorunda değil, aynı zamanda ilgili simülasyonların gelecekteki olayları doğru bir şekilde tahmin edebilmesini sağlamak için fiziksel meslektaşlarına bağlı kalmalıdır. Bu bağlantı olmadan, öykünülmekte olan fiziksel öğe ile dijital ikiz arasındaki herhangi bir varyans, artan sayıda bilinmeyen hataya neden olacak ve bu da bağlantının kesilmesi nedeniyle sonucun doğruluğunu artan oranda azaltacaktır.

Bu, fabrikalar ve otomobiller için kullanıldığında, sistem bu iki unsuru harmanlayan metodolojiler bulmaya çalışırsa özellikle sorunludur. Sonuç, gelecekteki sorunları yeterince öngöremeyebilir ve karar vericiler, giderek daha güvenilmez hale gelen bir şeye inanmakla ilgili riskleri anlamanın hiçbir yolu olmayabilir.

Yapay zeka, yalnızca fiziksel dünyanın ve onun ilgili dijital ikizinin bağlı kalmasını sağlamak için değil (sensörlerin henüz toplayamadığı bilgi boşlukları arasında köprü kurarak), aynı zamanda sorunların erken tespit edilebilmesi için bu öğelerin gelecekteki davranışlarını tahmin ederek de kritik öneme sahiptir. Nvidia’nın Omniverse aracında AI’yı agresif bir şekilde kullanma yaklaşımı, daha güvenilir sonuçlara dönüşen ilgili herhangi bir metaverse simülasyonuna çok daha yüksek derecede doğruluk ve güvenilirlik sağlamalıdır.

Nvidia’nın sunum süreci

Mevcut en iyi araca sahip olsanız bile, satamazsanız çok fazla fark yaratmaz. Nvidia’nın sunumlar sırasında yoğun grafik kullanımı, ona her zaman rekabet avantajı sağlamıştır. Bu araçlar, sunumları daha eğlenceli ve çekici hale getirerek şirketin rakiplerinin önüne geçmesine ve otonom makineler (otomobiller dahil), meta veri deposu ve geniş yapay zeka gibi yeni pazarları yönlendirmesine yardımcı oldu. Bu araçlarla Nvidia, geç Apple CEO’su ve PT Barnum gibi sihirli usta sunucuların çoğunu yalnızca söylev yoluyla yeniden oluşturabilir. Size gelecek versiyonlarının ne olacağını gösterebilir ve onu gerçeğe dönüştürebilir.

Ve insanlar, Jobs ve iPhone’da olduğu gibi bir geleceğe inanırlarsa, bunu gerçekleştireceklerdir. Eğer yapmazlarsa, aşağıdaki gibi bir şeyle sonuçlanırsınız. LG Prada — tıpkı iPhone gibi olan ama piyasada başarısız olan oydu. Nvidia’nın başarısı, sadece ne inşa ettiğine değil, inşa ettiklerini nasıl sunduğuna da bağlıdır. Daha fazla şirket bu dinamik, daha yeni ve potansiyel olarak devrimci ürünlerin başarılı olacağını anlarsa.

Bunu akılda tutarak, Nvidia’nın Siggraph’taki sunumu iki nedenden dolayı önemlidir. İlk olarak, meta veri deposunda neyin işe yaradığının en son noktasını temsil eder ve meta veri deposunun aynalardan daha fazla duman olduğuna dair artan inancı ele alır (tüketici tarafındaki aşırı abartı sayesinde). Ve hala büyük ölçüde uzak 9 dikkat süreleri aşırı derecede kısa olan izleyiciler için sunumlarda da durum böyledir).

Sunum önemlidir

Kısacası, Nvidia’nın başarısı yalnızca devrim niteliğindeki teklifleri oluşturmakta değil, aynı zamanda onları çekici ve ilginç şekillerde sunmakta ve şirkete fayda sağlayan bir geleceği daha iyi güvence altına almakta yatmaktadır.

Keşke daha fazla firma Nvidia’yı taklit etse. Yapsalardı, sadece daha fazla eğlenmekle kalmazdım (ve evet, bazen benimle ilgili olur) aynı zamanda başarı potansiyelleri de muazzam olurdu. Nvidia, hem harika bir araç seti oluşturarak hem de teknolojiyi benimsenmesini sağlayacak şekilde sunarak meta veriyi güçlü bir üretkenlik aracına dönüştürüyor.

Bu çoktan seçmeli değil. Aracın vaat ettiği faydaları sağlamak için her ikisini de yapmanız gerekir.

Telif Hakkı © 2022 IDG Communications, Inc.genel-13