Paramount+, yayın dünyasında “küçük” olmaya devam ediyor, ancak dinamiği rakiplerini kıskandırmalı. Paramount Global’in 4 Ağustos’taki sonuçlarının yayınlanması sırasında platform, ikinci çeyrekte net 3,7 milyon abone artışını ve dünya çapında toplam 43,3 milyon düzenli aboneyi duyurdu.

Başarı nedenleri

Akış dünyası 2022’nin başından beri griydi. Netflix bu zor dönemi simgeliyor. Sektör lideri, ilk çeyrekte 200.000, ikinci çeyrekte bir milyon abone kaybetti. Paramount+’ın başarısı daha da yemin ediyor.

Aynı kategoride

Ubisoft'un genel merkezi.

Dev Tencent yakında Ubisoft’un çoğunluk hissedarı mı?

Platform, 1,2 milyon Rus abonesinin düşmesine rağmen etkileyici bir abone artışı kaydetmeyi başardı. Paramount Global CEO’su Robert Bakish şunları söyledi: gelecekteki büyüme konusunda iyimser “. Akış hizmetinin geliri yıldan yıla %120 arttı.

Stüdyo için bu başarının birkaç kaynağı var. First Paramount+, Haziran 2022’de İngiltere, İrlanda ve Güney Kore’ye başarıyla indi. Şirket, bu büyümeyi desteklemek için 2022’nin ikinci yarısında Avrupa’da, Avusturya, Almanya, İtalya, İsviçre ve son olarak Fransa’da yeni lansmanlara hazırlanıyor. . Robert Bakish’in sahip olduğu açıkladı (pdf)abonelik isteğe bağlı video hizmetlerimizin toplam 60 pazarda mevcut olmasını bekliyoruz “.

Paramount ayrıca Amerika Birleşik Devletleri’nde evinde kazandı. Bu sonuçlarda grup, abone sayısını ölçmekte uzman olan Antenna’nın Haziran 2022 raporunun sonucunu vurguladı, ” Paramount+, çeyrek boyunca en fazla brüt ve net abone kaydına ve herhangi bir premium yerel akış hizmeti eklemesine sahipti. “. Oldukça stratejik bir pazarda Apple TV, Hulu veya Peacock’a karşı iyi bir performans.

Paramount +, akış dünyasında bir Tom Thumb olmaya devam ediyor

Bu coğrafi genişlemenin yanı sıra Paramount, Halo veya Star Trek: Strange New Worlds gibi içeriklerle kataloğunun kalitesinin kendi lehine çalıştığına inanıyor. Stüdyonun işinin kalbi olan sinema, platformun Top Gun: Maverick gibi Gişe rekorları kıran oyuncularla olan tartışmalarından biridir ve genellikle sinemalarda yayınlandıktan sadece 45 gün sonra kullanıma sunulur. Medyanın kronolojisi ile Fransa’da sayılmayacak bir avantaj.

Paramount+’ın akış krizini rakiplerinden daha iyi atlatacağını söylemek için henüz çok erken. İkincisi, zor bir duruma rağmen, bu yeni gelenden çok daha büyük kalıyor: Netflix 220 milyon abone, Amazon Prime Video yaklaşık 200 milyon abone, Disney+ 138 milyon abone, HBO Max 77 milyon… Şu an için Robert Bakish, 2024 yılına kadar 100 milyon aboneye bahse giriyor. .genel-16