Mark Zuckerberg geçen Mart ayında söz verdi ve bir süre sonra ilk deneme aşamasını başlattı, Instagram’daki NFT’ler artık bir gerçek. Meta’nın CEO’su bu 4 Ağustos’u bir Facebook gönderisi Digital Collectibles adı verilen, tokenle ilgili olmayan, takas edilemeyen özelliğin artık yüzü aşkın ülkede Instagram’da mevcut olduğunu söyledi. Afrika, Asya-Pasifik, Amerika ve Orta Doğu’daki kullanıcılar, kişisel sayfalarında veya hikayelerinde NFT yayınlama seçeneğine sahipken, Avrupalı ​​izleyicilerin hala beklemesi gerekecek.

Meta, NFT stratejisini hızlandırıyor

Instagram’da NFT göndermeden önce, kullanıcıların Meta hesaplarına bir dijital cüzdan bağlamaları gerekir. Daha fazla insanın bundan faydalanmasını sağlamak için sosyal ağ, Coinbase Cüzdan ve Dapper Cüzdan cüzdanlarıyla uyumlu hale geliyor. İlk içerik oluşturucular ve seçkin koleksiyoncular için zaten mevcut olan Rainbow, MetaMask ve Trust Wallet’ın üzerine çıkıyorlar. Instagram, Ethereum ve Polygon’a ek olarak Flow blok zincirine de genişliyor.

Aynı kategoride

Akıllı telefonda TikTok uygulaması.

Etkileyici pazarlama: Facebook’un önünde TikTok ve yakında YouTube

Instagram’ın Digital Collectibles özelliği, kullanıcıların NFT’leri paylaşmalarına ve yaratıcılarını ve sahiplerini onlarla otomatik olarak ilişkilendirmelerine olanak tanır. NFT’ler Instagram akışında, hikayelerde veya hatta özel mesajla paylaşılabilir. Bir NFT gönderildiğinde, diğer gönderilerden öne çıkması için görüntüye parlayan bir efekt uygulanır.

Instagram Dijital Koleksiyon.Instagram Dijital Koleksiyon.

Digital Collectibles özelliği, kullanıcıların NFT’leri Instagram özet akışlarında, hikayelerde veya doğrudan mesaj yoluyla paylaşmasına olanak tanır. Resim: Meta.

Mark Zuckerberg, Meta’nın artırılmış gerçeklik yazılımı olan Spark AR uygulaması aracılığıyla artırılmış gerçeklikte (AR) NFT’nin yayınlanmasından da bahsetmişti. Digital Collectibles’ın genişlemesiyle, AR’deki NFT’ler artık Instagram Stories’de çıkartma olarak mevcut.

Digital Collectibles, Meta’nın metaverse’sinin öncülü mü?

NFT’lerle bağlantılı işlevlerin geliştirilmesi, şirketin Web3 ve meta veriye yönelik stratejisinin bir parçasıdır. Amerikan devi, gelecekteki sanal dünyasının ekonomisinin merkezini, değiştirilemez belirteçler yapmak istiyor. Digital Collectibles, Mark Zuckerberg’in NFT’lere yönelik vizyonunun öncüllerini temsil ediyor. Meta, içerik oluşturucuların çalışmalarından daha kolay para kazanmalarına ve hayranları ve NFT koleksiyoncularıyla bir topluluk oluşturmalarına yardımcı olmak istediğini söylüyor.

Geçen Mayıs ayında Digital Collectibles’ın lansmanı sırasında Mark Zuckerberg, NFT’ler ve genel olarak blok zinciri tarafından ortaya konan ekolojik sorular hakkında güvence vermeye çalıştı. “ Blockchain teknolojisinin ve NFT’lerin sürdürülebilirlik açısından önemli sorunları gündeme getirdiğini anlıyoruz. Meta, daha fazla yenilenebilir enerji satın alarak Instagram’da NFT yayınlamakla ilişkilendirilebilecek emisyonların etkisini azaltmaya yardımcı olacak “, Meta’nın CEO’sunu ilan etmişti.

NFT sunan tek sosyal ağ Instagram değil. Yılın başından bu yana, Twitter’ın premium üyeleri, profil resimleri olarak değiştirilemez bir belirteç gösterebilir. Snapchat bunları uygulamasına entegre etmeyi planlıyor. filtreler şeklinde. Aksine, diğer teknoloji oyuncuları, tüm zamanların en çok satan video oyunu olan Minecraft gibi konsepte açıkça karşı olduklarını ifade ettiler. Yaratıcıları, video oyunları için NFT’lerin geleceğine inanmıyor.genel-16