Telefon operatörleri bize toplu olarak toplam Wi-Fi hayalini satmaya başladılar. Her zaman işe yarayan, evin tüm odalarında ve hatta belki bahçede. Duvarlara ve komşuların müdahalesine rağmen. Farklı bir şekilde reddeden ana operatörlerin teklifleri arasında görülebilen yeni bir trend. Bazıları bazı Wi-Fi genişleticileri kendi markaları altında ayrı olarak satar. Diğerleri ise bu vaadi yaratıcı isimlerle geçici tekliflere dahil ediyor.
Tabii ki söz veriyoruz: Operatörlerin yakın zamana kadar yalnızca uzmanlar, genişleticiler – Wi-Fi sinyalini uzatan cihazlar tarafından kullanılan daha erişilebilir ürünler yapmaya çalıştıkları iyi. Ancak her ev farklıdır, kendi parazit sorunları ve sinyale engel olan engelleri olabilir, bu nedenle kullanıcının herhangi bir sorununu bu şekilde çözebileceği kesin değildir.

Vodafone ve Rüzgar

Vodafone, konuya en sofistike yaklaşıma sahip operatördür. En pahalı teklifte V-Max, “Evin her yerinde garantili Wi-Fi” de sunuyor; bir teknisyen gelir (etkinleştirmeden sonraki 15 gün içinde arar), kapsamı kontrol eder ve gerekirse bir genişletici uygular. Aramalar, dijital güvenlik hizmeti ve hatta hatta 4G (ek ücret ödemeden) dahil 2,5 Gigabit’e kadar fiber için aylık 29,90 Euro’dur.Wind Tre formülüne benzer. 1 Gigabit’e kadar fiber ve kullanıcının tek başına uygulaması gereken bir Wi-Fi genişletici için Super Fibra Top WiFi teklifine (yani Wi-Fi vaadiyle oynadığı adında bile) sahiptir. Ancak WPS düğmesi sayesinde hem operatör tarafından sağlanan yönlendiriciye hem de hemen ardından sinyalin kapsamadığı alanın yakınındaki bir elektrik prizine bağlı genişleticiye tıklamak kolaydır. WPS, artık birçok yönlendiricide yaygın olan bir özellik olan WiFi Korumalı Kurulum’dur ve her iki operatörde de Wi-Fi 6 yönlendiricileri (en son Wi-Fi standardı) bulunur.

Tim ve Fastweb

Tim ise ihtiyacı olanlara 30 ay boyunca ayda 2 Euro’ya herhangi bir teklifle su uzatıcıları ayrı olarak satın almasını sağlıyor. Tim markalı “kolay örgü” olmak üzere iki model mevcuttur. Mesh, Wi-Fi sinyalinin yönetimini ve dolayısıyla kalitesini optimize eden bir teknolojidir. Tim, teklife bir Wi-Fi yönlendirici 6 veriyor. Fastweb, genişletici için ayda 4 Euro alıyor (buna “Wi-Fi Booster amplifikatörü” diyor). Üç fiber seçeneği vardır ve en pahalı ikisinde Wi-Fi 6 ile güzel tasarlanmış bir yönlendirici bulunur.

Kendin Yap.

Kuralların, tüm kullanıcıların operatörün yönlendiricisini reddetmesine, böylece ücrette indirim almasına ve kendi cihazlarına ve muhtemelen ilgili genişleticilere sahip olmasına izin verdiğini hatırlatırız. Tavsiye, evdeki tüm cihazlar için daha fazla bant genişliği ve daha fazla sinyal kararlılığına sahip olma avantajıyla, iki yerine üç radyo kanalı kullanan ağ ve triband uyumlu ürünleri tercih etmektir. Ancak maalesef dediğimiz gibi uzatıcılar sihirli bir kurşun değil. Sinyalin geçemeyeceği kadar kalın duvarlar var. Ayrıca, yakınlarda bulunan ve her gün birkaç dakika boyunca 5 GHz kanalını yakalayan ve yönlendiriciyi ve Wi-Fi cihazlarını yalnızca 3.5 GHz’i kullanmaya zorlayan radyo işaretçileri vakaları. sonuç olarak, radyo işaretçisinin tüm bu kullanım dakikaları boyunca bağlantı kalitesi sona erecektir. Wi-Fi bağlantısını bile kesebilir. Bir film izliyorsanız veya daha kötüsü, bir oyun bir sorundur. Alternatif, eski güzel sevgili ethernet (TV’ye kadar) veya elektrik hattı, yönlendiriciye bağlanan ve evin etrafına yerleştirilmiş, sinyali dağıtan adaptörler. Bunlar sınırda durumlar ve kim bilir ne zaman operatörler evde her yerde hazır ve nazır bağlantı vaadi için bunları da dahil etmeye başlayacaklar.genel-18