Var Digimon Survive karma sistem ahlakınızı düğümlere mi bağladı? Uzun zamandır video oyunlarında seçim yapmaya alışmış olsak da, Digimon Survive’ın karma sistemi tüm dijital dünyanın belkemiğidir. Digivolution’dan işe almaya kadar, Digimon Survive karma hizalamanızın etkisi geniş bir ağ oluşturuyor – bu sıra tabanlı strateji oyununda son için belirleyici faktör bile.

bu Digimon Survive karma sistemi üç hizaya ayrılmıştır: Ahlaki, Gazaplı ve Uyum. Değil her karar Digimon Survive karma’nızı etkileyecek, ancak yaptığınız her önemli seçim uyumunuzu etkileyecek. Ahlaki seçimler, fedakarlık ve adalet ilkeleriyle yakından ilişkilidir, oysa Gazaplı seçimler, eldeki hedefe doğru çalışmak için arkadaşlarınızı ihmal eder. Tersine, Uyum seçimleri yoldaşlara öncelik verir ve çatışma yerine işbirliğini kolaylaştırır. Her Digimon Survive karma hizalamasının oyununuzu nasıl etkilediğini öğrenmek için okumaya devam edin.

Digimon Survive karma diyalog seçenekleri ve renkleri

Neyse ki, diğer birçok görsel romanın aksine, Digimon Survive, yaptığınız her seçimin sonucunu, üzerlerine geldiğinizde her diyalog seçeneğinin hafifçe parladığı renkle gösterir: Moral için kırmızı, Wrathful için sarı ve Harmony için yeşil. Bu renkleri, anbean oyun sırasında karmanızın nasıl etkilendiğinin bir göstergesi olarak kullanabilirsiniz.

Bu ipucu yeterli değilse, size küçük bir sır vereceğiz: Digimon Survive’daki diyalog seçenekleri düzeltildi. Durum ne olursa olsun, sol diyalog seçeneği her zaman Ahlaki, en üstteki her zaman Gazaplı ve sağdaki her zaman Uyum’dur. Kolay değil mi?

Bununla birlikte, karmanızın nasıl gittiğinden emin değilseniz, telefonda Takuma’nın profiline erişerek karma derecenizi her zaman kontrol edebilirsiniz. Kazandığınız her karma türünün sayısal değerleri, baskın Digimon Survive karma’nızı gösteren bir grafiğin yanında ekranın sağ alt kısmında görüntülenir.

Digimon Survive karma kullanarak Digimon’u işe alma

Digimon Survive karma’nız, belirli Digimon’ları partinize almanın ne kadar kolay olduğunu da etkiler. Her Digimon Survive karma hizalaması, oldukça mantıklı bir şekilde üç ana Digimon özelliğine (Aşı, Virüs ve Veri) karşılık gelir:

  • Ahlaki – Aşı
  • Öfkeli – Virüs
  • Uyum – Veri

Sonuç olarak, işe almakta zorlandığınız herhangi bir Digimon varsa, karmanızı onların karşılık gelen niteliklerine daha yakın olacak şekilde ayarlamanın hile yapacağını görebilirsiniz. Dijital dünyada henüz 117 Digimon’dan hangisiyle karşılaşmadığınızdan emin değilseniz, işe alınabilir tüm Digimon’ların yer aldığı Digimon Survive listemize bir göz atın.

Digimon Survive karma evrimi nasıl etkiler?

Digimon Survive karma sistemi, Bandai Namco’nun RPG oyununun birçok yönüne hakimdir ve Agumon’un evrim yolu bir istisna değildir. Hikayenin önemli anlarında, Agumon dijitalleşmeye zorlanacak ve sizin baskın karmanız dijital evrimin sonucunu belirleyecek. Ahlaki karma, Agumon’un Greymon’a (Aşı) dönüşmesini sağlarken, Wrathful ve Harmony sırasıyla Tuskmon (Virüs) ve Tyrannomon (Veri) ile sonuçlanacaktır.

Baskın karmanız muhtemelen oyun boyunca değişecek ve Agumon’un evrim yolu da onu Ultimate ve Mega aşamalarında yansıtacak şekilde değişecek. Agumon da dahil olmak üzere her ortak Digimon’un evrim yoluna tam bir genel bakış için Digimon Survive evrim kılavuzumuza göz atın.

Digimon Survive karma bitişi nasıl etkiler?

Digimon Survive’da üçü tamamen Digimon Survive karmanıza bağlı olan dört ana son vardır. Hepsine erişmek için, her Digimon Survive karma hizalaması için 25’ten daha yüksek bir sayısal değer tahakkuk ettirmelisiniz. Bundan daha az bir şey ve ilgili karmaya bağlı son, o belirli oyun için sizin için erişilemez olacaktır. Her bir sona erişmek için hangi bitişi ve ne zaman seçmek istediğinize ilişkin ayrıntılar burada. Tabii ki, aşağıda spoiler var, bu yüzden kendi sorumluluğunuzda ilerleyin.

Digimon Survive karma: Digimon Survive'ın bitiminden önceki ara sahnenin bir parçası olarak kameraya gülümseyen Agumon.

8. Bölümün sonunda, her biri farklı bir sonla sonuçlanan dört diyalog seçeneğiyle karşılaşacaksınız. Her bitişin sonucu, her Digimon Survive karma hizalamasının doğal doğasına yakından bağlıdır.

  • Ahlaki: ‘Arkadaşlarıma karşı dürüst olun.’
  • Öfkeli: ‘Agumon’la kal.’
  • Uyum: ‘Dünyayı kurtarın.’
  • Kötü: ‘Asla geri dönme.’

Neyse ki, normal diyalog seçimleri için aynı numara burada da geçerlidir: Ahlaki son için sol seçeneği, Gazaplı son için en üstteki seçeneği veya Uyum sonu için doğru olanı seçin. Tahmin edebileceğiniz gibi, Kötü son, siz ve arkadaşlarınız için fiili olarak olası en kötü sonuçtur. Tehlikede onu seçin.

Digimon Survive karma sistemi için elimizdeki her şey bu. Dijital dünyaya yapılan bu son girişim, birçok yeni yüz ve eski favoriler içeren, franchise’a açık bir aşk mektubu. Partinizde özel bir kişi eksikse, Digimon Survive’da Guilmon’u nasıl alacağınıza dair kılavuzumuza göz atın ve Digimon Tamers ilk yayınlandığından beri ne kadar zaman geçtiğini düşünmemeye çalışın.oyun-2