Oppo kısa süre önce belirli pazarlarda üç akıllı telefon modeli için ColorOS 13 genel beta alımını duyurdu. Kayıt penceresi sadece 4 Ağustos’a kadar açıktı. Yaklaşan işletim sistemi sürümü Android 13’ü temel alacak. Sektör kaynaklarına atıfta bulunulan bir rapora göre, Oppo’nun yeni ColorOS 13’ü bu ay dünya çapında piyasaya sürülecek. Raporda, yeni işletim sistemi sürümünün Oppo Reno 8 serisi akıllı telefonlara da geleceği belirtildi. Reno 8 serisinin güncellemeyi Eylül ayında alacağı bildiriliyor.

göre bildiri Sektör kaynaklarından alıntı yapan 91Mobiles tarafından Oppo, bu ay dünya çapında Android 13 tabanlı ColorOS 13’ü piyasaya sürecek. Oppo Reno 8 serisinin güncellemeyi Eylül ayında alacağı bildiriliyor. Rapor, akıllı telefon markasının belirli pazarlarda Oppo Find X5, Find X5 Pro ve Oppo Find N için ColorOS 13 genel beta alımını duyurmasından günler sonra geldi.

Oppo’nun şirketin yalnızca 4 Ağustos’a kadar başvuru kabul ettiğini söylediği belirtilmelidir. Oppo, ColorOS 13 genel beta programına yalnızca 1.000 kullanıcı kaydettiriyordu. Şirketin gelecekte daha fazla beta test cihazı dahil etmesi bekleniyor. Çin, BAE ve Fransa’daki Oppo Find X5 kullanıcıları (kilitsiz modeller) ve Çin, Endonezya, Tayland, Vietnam, Malezya, Fransa (kilitli olmayan modeller) ve Avustralya’daki (kilitli olmayan modeller) Find X5 Pro kullanıcıları başvuruda bulunmaya davet edildi. ColorOS 13 genel beta için test cihazları.

Ek olarak, Çinli akıllı telefon markası, Çin’deki Oppo Find N kullanıcılarını ColorOS 13 genel beta test cihazı olmak için başvurmaya davet ediyordu. Şirket ayrıca, başvuruyu inceleyeceğini ve beş iş günü içinde testçileri seçeceğini belirtmişti. ColorOS 13’ün ilk genel beta sürümü, bir OTA güncellemesi aracılığıyla yukarıda belirtilen Oppo akıllı telefonların seçilen kullanıcılarına sunulacak.

Şirket, ColorOS 13’ün genel beta sürümüyle ilgili bilinen birkaç sorunu da vurgulamıştı. Oppo, uygulama simgelerinin bazı senaryolarda arıza gösterdiğini, bildirimlerin bildirim çubuğundan silinmediğini ve yakın alan iletişimi (NFC) olduğunu vurguladı. bazı durumlarda arızalar. Şirket, ekran parlaklığının otomatik olarak ayarlanmasının hassas olmadığını ve bir kullanıcı uygulamaları görev yöneticisinden temizlediğinde herhangi bir istem görüntülenmediğini söyledi. Oppo’ya göre temalardan biri henüz uyumlu değil ve WhatsApp üzerinden mesaj gönderdikten sonra ekran da arızalanıyor.


Ortaklık bağlantıları otomatik olarak oluşturulabilir – ayrıntılar için etik bildirimimize bakın.genel-8