CD Projekt RED, yakın zamanda “başarısız olan” Cyberpunk 2077 veya ikonik The Witcher serisi nedeniyle iyi bilinen bir geliştiricidir. 2015’ten bu yana CD Projekt Red, franchise’a başka bir oyun ekleme olasılığı üzerine ağzını kapalı tuttu.

Bu, Mart 2022’ye kadar doğruydu, işte bildiğimiz her şey cadı 4Tahmini çıkış tarihi ve olası sızıntılar dahil.

The Witcher 4: Tahmini Çıkış Tarihi

Geralt, The Witcher 3'teki yoğun ormana bakıyor
CD Projekt RED’e Kredi

Hareket halindeyken basit olacağız; Witcher 4 için onaylanmış bir çıkış tarihi veya çıkış tarihi hakkında güvenilir bir bilgi yok.. En son Witcher 3’ün duyurulması ve piyasaya sürülmesi arasında neredeyse 2 yıllık bir süre olması koşuluyla, devamı için aynı olacağını umabiliriz. Bununla birlikte, 2024 ila 2025 arasında tahmin edilen bir çıkış tarihi idealdir. The Witcher 4 için durum.

The Witcher 4 sızıntıları da dahil olmak üzere herhangi bir şey ortaya çıkarsa bu bölümü güncelleyeceğiz.

The Witcher 4’ün Oyun Motoru

Çoğunuz CD Projekt RED’in REDengine adlı tescilli motorunu kullanmasını bekliyor olabilirsiniz – son zamanlarda kesinlikle çarpıcı Cyberpunk 2077’de görüldü. Dürüst olmak gerekirse, Rockstar’ın Gelişmiş Oyun Motorunun (RAGE) yanı sıra yapılmış en muhteşem motorlardan biridir. Işın izleme, aynasal harita ve aydınlatmanın uygulanması, Night City’nin neon ışıklarla dolu çarpıcı ışıklarını oluşturuyor.

Cyberpunk 2077'de neon dolu gece şehri. Witcher 4 oyun motorunun göstergesiCyberpunk 2077'de neon dolu gece şehri. Witcher 4 oyun motorunun göstergesi
CD Projekt RED’e Kredi

CD Projekt RED, Epic Games ile çok yıllı stratejik bir anlaşma yaparak The Witcher serisini Türkiye’ye getirmeleri konusunda bizi şaşırttı. gerçek dışı motor 5 — Epic Games’in en yeni motoru. The Witcher 4’ün Unreal Engine 5’e geçişinden ne bekleyebiliriz? İşte Unreal Engine 5’e dahil edilmiş birkaç büyüleyici teknoloji.

  • Lümen Teknolojisi: Doğal aydınlatmayı taklit etmeye çalışır.
  • Nanit Teknolojisi: Modeli olabildiğince gerçekçi tutmak için milyonlarca çokgen birleştirerek inanılmaz derecede ayrıntılı 3B Modellere izin verir.
  • meta insan: Bir kişinin yüzünün ve vücudunun 3D taramalarını alarak gerçeğe yakın avatarlar oluşturur.
  • Meta Sesler: Bu, ses tasarımcılarının Unreal Engine’deki ses üzerinde kapsamlı bir şekilde çalışmasına ve oyuncuların deneyimlemesi için çok daha sürükleyici bir ses sahnesi oluşturmalarına olanak tanır.
  • Açık Dünyalar: Geliştirme için açık dünyaların daha hızlı oluşturulması ve World Partition sistemi sayesinde daha hızlı yükleme süreleri sağlar.
Unreal Engine 5'ten İnanılmaz Nanite ve Lümen teknolojisiUnreal Engine 5'ten İnanılmaz Nanite ve Lümen teknolojisi
Epic Games’e Kredi

Bu yepyeni motorda The Witcher 4’ün tüm dünyasını ve bilgisini deneyimlememiz kuşkusuz heyecan verici.

The Witcher 4 Epic Games Mağazasına Özel Olacak mı?

Epic Games ve CD Projekt RED’in ortaklığıyla, hayranların çoğu yaklaşmakta olan devam oyununun Windows’a özel bir Epic Games Store olacağını düşünüyor. İyi haber şu ki, CD Projekt RED, The Witcher 4’ü Epic Games Store’a özel yapmayacaklarını açıkça belirtti.

Resmi Witcher hesabından yapılan bu Tweet’e göre, CD Projekt RED’in oyunu herhangi bir mağazaya özel hale getirme planı yok.

CD Projekt RED’in oyunun PC için birçok mağazada satışa çıktığını görmek güzel. Bu haber, özellikle GOG ve Steam başta olmak üzere, oyun için bölgesel fiyatlar ve yıllar içinde absürt indirimler alacağımız anlamına geliyor.

The Witcher 4: Olası Hikaye

The Witcher 3’te sunulan çoklu sonlarla gerçekten de The Witcher 4, üçlemenin “kanon” sonunu vurgulamalı. Bu aynı zamanda Ciri’nin bu “yeni destan”dan sorumlu olabileceği anlamına da gelebilir. Bununla birlikte, CD Projekt RED, The Witcher 4 için bir teaser görüntüsü yayınladığı için hala havada.

The Witcher 4'te The School of Lynx TeaserThe Witcher 4'te The School of Lynx Teaser
CD Projekt RED’e Kredi

Bu yepyeni teaser görüntüsü, Lynx Okulu’na ait bir madalyondur. Hepimiz Lambert’in bu okuldan geldiğini biliyoruz, bu da kahramanın Witcher arkadaşlarından biri ve hatta öğrencisi olduğu anlamına gelebilir. Ne olursa olsun, The Witcher 4’ün hikayesi hakkında sızıntılar da dahil olmak üzere daha fazla haber aldığımızda makaleyi güncelleyeceğiz.

Geralt, The Witcher 4’e Dahil Olacak mı?

büyücü 4 geraltbüyücü 4 geralt
The Witcher 3’teki Geralt

Büyük ihtimalle, Geralt sadece kısa bir kamera hücresi yapacak, hatta en azından bahsedecek oyun içinde. Bu teori, The Witcher 4’ün yalnızca farklı bir Witchers okuluna odaklanacağı gerçeğinden geliyor, ki bu maalesef Geralt’ın okulu değil.

Geralt’ın hikayesi The Witcher’ın ilk üçlemesinde çoktan tamamlandı; muhtemelen hikayesini uzatmak için hiçbir sebep yok. Ayrıca teaser görseli “Yeni Bir Efsane Başlıyor” metnini içeriyor.

The Witcher 4, Netflix Serisine Benzer Olacak mı?

witcher netflix serisiwitcher netflix serisi
Netflix’e Kredi

Bunun gerçekleşmesi çok düşük bir ihtimal. CD Projekt RED, The Witcher 4’ü Netflix Serisine benzetecekse pek çok sorun var. İlk olarak, Netflix serisi ilk üçlemenin çoğunu ele aldığı için hikayede devamlılık sorunları olacak. İkincisi, oyun Gallatin, Milva ve daha pek çok yeni karakter sunacak ve bu da arsayı daha da karmaşık hale getirecek.

Son olarak, The Witcher 4 Netflix Serisine benzerse, tüm Witcher oyun serisine yumuşak bir yeniden başlatma olacak ve sonuçta CD Projekt RED’in franchise için yeni bir destan alma vaadini yerine getiremeyecek.


The Witcher 4 kesinlikle CD Projekt RED’den merakla beklenen bir oyun. Umarım Cyberpunk 2077 ile yaşanan fiyaskonun ardından kendilerini toparlayabilirler. Devam filmi için heyecanlı mısınız? Yorumlarınız ile düşüncelerinizi öğrenmemize izin verin!oyun-5