Son derece başarılı çıkışından bu yana, BlueTwelve Studio’nun kedi macera oyunu Stray’i ele alıyoruz. Parlayan eleştirmen ve kullanıcı incelemelerinin ardından, gelişmiş daldırma için birinci şahıs modu, bir Spyro the Dragon modu ve hatta kişisel kedinizi oynanabilir karakter olarak değiştirebileceğiniz özelleştirilmiş modlar dahil olmak üzere gelişen bir modlama sahnesi ortaya çıktı.

Şaşırtıcı bir şekilde, PC kullanıcıları, Steam’de başlatma parametresi olarak -dx12’yi ekleyerek ışın izlemeyi etkinleştirebilirler. Aşağıdaki karşılaştırma çekimlerinde görebileceğiniz gibi, bu, Stray’e ışın izlemeli yansımalar, gölgeler ve ortam tıkanıklığı ekler.

Stray, yalnızca robotlar ve makineler tarafından doldurulan siberpunk benzeri bir şehirde geçtiği göz önüne alındığında, ışın izleme için çok uygun görünüyor. Ne yazık ki oyun, NVIDIA’nın Derin Öğrenme Süper Örneklemesi veya AMD’nin FidelityFX Süper Çözünürlüğü gibi görüntü yeniden yapılandırma tekniklerini desteklemiyor. Bu nedenle, işleme çözünürlüğünü 1440p veya altına düşürmeye istekli değilseniz, üst düzey bir grafik kartıyla bile ışın izleme etkinken gerçekten oynanamaz.

Bununla birlikte, bazı oyunlar orijinal lansmanlarından çok sonra NVIDIA DLSS ve/veya AMD FSR aldı. BlueTwelve Studio, ışın izlemeyi gerçekten uygulanabilir kılan bazı performans arttırıcı teknikler eklerse, kesinlikle sizi bilgilendireceğiz.

Bu arada, Stray incelememizin özeti burada.

Dünyasını bu kadar canlı bir şekilde canlandıran bir oyun oynamayalı uzun zaman oldu. Zaman zaman Stray, Naughty Dog ve diğer AAA devlerinin beğenilerini bile utandırıyor. Stray yaklaşık 6 saatte bitebileceği için bu karanlık güzel dünyada biraz daha kalamayacak olmam çok kötü (tüm koleksiyonları temizlemek istiyorsanız bir çift daha ekleyin). Kabul edeceğim, daha fazlasını istemeye başladım ama bu durumda, bence bu bir iltifat. Stray’in distopik sokaklarını ve çatılarını tekrar ziyaret edeceğimden şüpheleniyorum.genel-17