Microsoft Salı günü Windows 11’de Android için Windows Alt Sistemi için bir güncelleme yayınladı. Güncelleme ABD’deki tüm Windows Insider kanallarına dağıtılıyor. 2206.40000.15.0 sürümü olan yeni güncelleme, öncelikle oyunlara odaklanıyor. Ayrıca ağ oluşturma, pencereleme iyileştirmeleri ve güvenilirlik için uygulamalarda giriş uyumluluğu geliştirmeleri gibi birkaç yeni değişiklik getiriyor. Güncelleme ayrıca, şirkete göre çeşitli uygulamalarda daha iyi deneyimler sağlayacak Android için Windows Alt Sistemi ayarları uygulamasında geçiş yapmak için yeni bir ayar paketi (kütüphaneler) getiriyor.

bir blogda İleti, teknoloji devi, 2206.40000.15.0 sürümüyle Android için Windows Alt Sistemi için bir güncelleme yayınladığını duyurdu. Güncelleştirme şu anda tüm Windows Insider kanallarında kullanılabilir, ancak yalnızca ABD’de. Microsoft’a göre, “oyunlar, ağ oluşturma ve pencere geliştirmeleri gibi uygulamalarda giriş uyumluluğu için güncellemeler ve güvenilirlik güncellemeleri gibi birkaç yeni değişiklik” içeriyor.

Microsoft, birkaç uygulamada daha iyi deneyimler sağladığı söylenen Android için Windows Alt Sistemi ayarları uygulamasında geçiş yapmak için yeni bir dolgu paketi (uygulama programlama arabirimlerini veya API’leri şeffaf bir şekilde engellemek için kullanılan kitaplıklar) hazırlıyor. Ayrıca, WASD tuşlarına eşlenmiş joystick’li oyunlar için uyumluluk ekliyor. Oyunlarda gamepad, yön tuşları ile oyunlarda nişan alma, yön tuşları ile oyunlarda kayma için uyumluluk da tanıtılıyor.

Ayrıca, Windows 11’deki Android için yeni Windows Alt Sistemi de gelişmiş kaydırma ve ağ iletişimi sunar. Microsoft ayrıca varsayılan minimum pencere boyutunu 220dp olarak ayarlamıştır. Güncelleme ayrıca desteklenmeyen bir VPN algılandığında gelişmiş bir iletişim kutusu, tanılama verilerini görüntülemek ve kaydetmek için yeni bir geçiş, güvenlik güncellemeleri, genel güvenilirlik düzeltmeleri ve grafik iyileştirmeleri getiriyor. Genel güvenilirlik düzeltmeleri, tanılama boyutlarında iyileştirmeler de içerir.

Microsoft ayrıca Windows 11 güncellemesinde Android için yeni Windows Alt Sistemi ile ilgili bilinen bir sorunu vurguladı. Şirkete göre bazı VPN’ler Advanced Networking ile çalışmayabilir. Bir kullanıcının VPN kullanırken Android uygulamaları için ağ bağlantısı yoksa, şirkete göre Android için Windows Alt Sistemi ayarları uygulamasında Gelişmiş Ağ’ı devre dışı bırakabilir.
genel-8