Flört devi Match Group, Salı günü hayal kırıklığı yaratan ikinci çeyrek kazançlarının açıklanmasının yanı sıra Tinder’ın yönetim ekibinde bir dizi değişiklik duyurdu. Özellikle, Tinder CEO’su Renate Nyborg, en iyi işte bir yıldan kısa bir süre sonra şirketten ayrılacak. Match Group, Tinder’ın sanal para birimleri ve metaverse tabanlı flört gibi yeni teknolojileri benimseme planlarını da ortadan kaldırıyor.

bir hissedarda mektupMatch Group CEO’su Bernard Kim, Tinder’ın mevcut performansından duyduğu hayal kırıklığını dile getirerek, popüler flört uygulamasının son birkaç çeyrekte tipik para kazanma başarısını gerçekleştiremediğini ve şirketin yılın ikinci yarısı için gelir artışına yönelik orijinal beklentilerini karşılayamadığına dikkat çekti. 2022.

Kim, Tinder’ın sıkıntılarını “çeşitli optimizasyonlar ve yeni ürün inisiyatiflerinde yürütmeyi hayal kırıklığına uğratıcı” olarak nitelendirdi, ancak Tinder’ın ürün yürütme ve hızının hala geliştirilebileceğini de sözlerine ekledi.

Nyborg’un ayrılmasının yanı sıra Tinder, aşağıdakileri de içeren yeniden organize edilmiş bir yönetim ekibine sahip olacak:

  • Faye Iosotaluno, eski Match Group’un baş strateji sorumlusu, Tinder’ın COO’su olarak
  • Tinder’ın baş ürün sorumlusu olarak Mark van Ryswyk. Ryswyk, şirkete Haziran ayında katılan deneyimli bir oyun yöneticisidir.
  • Melissa Hobley, eski OkCupid’in CMO’su, Tinder’ın baş pazarlama sorumlusu olarak
  • Tom Jacques, Tinder’ın baş teknoloji sorumlusu olarak. 11 yıllık Match Group emektarı, son beş yıldır Tinder’ın CTO’su.
  • Danışman Amarnath Thombre. Match Group Americas’ın şu anki CEO’su ve 15 yıllık Match Group gazisi, Tinder yönetim ekibine ürün yol haritası ve büyüme konusunda tavsiyelerde bulunacak.

Kim, Tinder kalıcı bir CEO ararken ekibi denetleyeceğini söyledi.

Satır aralarını okurken, genç nesil kullanıcıların Tinder gibi flört uygulamalarına olan iştahını yitirmiş olabileceğine dair bir ipucu da vardı – sadece kalıcı pandemik etkilerle ilişkilendirilemeyecek bir kültür kayması. Mektup, insanların COVID karantinalarını aştığını ve “daha ​​normal bir yaşam biçimine” yeniden girdiğini, ancak çevrimiçi flört uygulamalarını ilk kez deneme isteklerinin pandemi öncesi seviyelere dönmediğini belirtiyor.

Bunun yerine Match Group, en yüksek etkileşimin artık mevcut kullanıcılardan geldiğini bildiriyor.

Tinder’ın yenilenmesinin bir parçası olarak, “ortalama meta veri deposu” hırsları önemli ölçüde azaltıldı. Şirket, sanal bir ortamda yeni bir çevrimiçi flört biçimi oluşturmak için Hyperconnect satın alımından yararlanmayı planlıyordu, ancak Match Group şimdi daha geniş sorunları ele almak zorunda olduğu için bu fikirler duraklıyor.

“…Meta veri deposunun nihai hatları ve neyin işe yarayıp yaramayacağı ve daha zorlu çalışma ortamı hakkındaki belirsizlik göz önüne alındığında, Hyperconnect ekibine yineleme yapma talimatı verdim, ancak şu anda meta veriye çok fazla yatırım yapmamalarını söyledim,” diye yazdı. Kim. “Bu alanı dikkatli bir şekilde değerlendirmeye devam edeceğiz ve genel fırsat konusunda daha fazla netliğe sahip olduğumuzda ve başarılı olmak için iyi konumlandırılmış bir hizmete sahip olduğumuzu hissettiğimizde uygun zamanda ilerlemeyi düşüneceğiz.”

Ayrıca doğrama bloğunda, Match Group’un kullandığı sanal para birimi vardı. ile deneme Tinder Paraları. (Match Group, madeni paralar için blockchain entegrasyonlarını duyuracak kadar ileri gitmemiş olsa da, sanal para biriminin daha geniş metaverse planlarındaki rolü, kriptonun uzun vadeli yol haritasının bir parçası olabileceğini düşündürdü.)

Kim, “Tinder Coins testinden elde edilen karışık sonuçları gördükten sonra, bir adım geri atmaya ve Tinder’ın gelirine daha etkin bir şekilde katkıda bulunabilmesi için bu girişimi yeniden incelemeye karar verdik” dedi. “Ayrıca, Tinder’ın bir sonraki büyüme ayağı için gerçek bir itici güç olmalarını sağlamak ve platformdaki kullanılmayan güçlü kullanıcıların kilidini açmamıza yardımcı olmak için sanal ürünler hakkında daha fazla düşünmeyi amaçlıyoruz” diye ekledi.

Şirket, “küratörlüğünde öneriler” sağlayacak abonelik tabanlı bir paketin yanı sıra arkadaşları tanıtımlara dahil etmek için tasarlanmış özellikler de dahil olmak üzere Tinder’ı kadınlar için daha çekici hale getirmek için özellikler geliştirmeyi planladığını söylüyor. Diğer ürünler arasında, benimsemeyi teşvik etmek için canlı video akışı gibi yeni özelliklere de bakacak.

Genel olarak Match, bir önceki yıla göre %12 artışla, ancak Wall Street ortalamasının altında, 795 milyon $’lık ikinci çeyrek geliri bildirdi tahminler 804.22 milyon dolar. Ayrıca, bir önceki yılın çeyreğindeki 46 sente kıyasla 31.86 milyon dolar veya hisse başına 11 sent zarar açıkladı. Analistler, hisse başına 57 sent kar bekliyorlardı. Match, Hyperconnect’in Azar ve Hakuna uygulamaları için daha düşük finansal görünümlere bağlı olarak 217 milyon dolarlık maddi olmayan duran varlıkların değer kaybetmesinden etkilenen işletme zararının 10 milyon dolar olduğunu söyledi.

Match Group’a ödeme yapan kullanıcılar, yıllık %10 artışla 16.4 milyona ulaştı. Tinder’ın doğrudan geliri, %14’lük büyümenin 10.9 milyon ödeme yapan kullanıcıya ulaşması sayesinde önceki çeyreklere göre %13 arttı.

Resim Kredisi: Maç Grubu

Önümüzdeki çeyrek için tahminler de iyi değildi, Match Group üçüncü çeyrekte sabit bir büyüme tahmin ederek 790 milyon $ ila 800 milyon $ gelir öngörüyor, bu da 883 milyon $’ lık tahminlerin altında. Tinder gelir artışının “orta tek haneli rakamlarda” olması bekleniyor.

Hisseler, haberlerdeki mesai sonrası işlemlerde %20’den fazla düştü.

Tinder’ın Tinder’ın sanal para birimi için blockchain entegrasyonlarını resmen açıklamadığını netleştirmek için 22.08.2018, 18:00 ET güncellendi.genel-24