Bir Bilibili sosyal medya kullanıcısı, 64 GB DDR5-6400 RAM çalıştıran bir sistemi gösteren bulanık bir ekran görüntüsü paylaştı. Şimdiye kadar çok sıradan, ancak ekran görüntüsü MSI’ın yerleşik hız aşırtmacı ve HWBot yiğitinin hesabından geliyor gibi görünüyor Toppc (yeni sekmede açılır). Ayrıca Twitter kullanıcısı HXL (yeni sekmede açılır) AMD Ryzen 7000 Zen 4 (Raphael) PC sisteminden geldiği için ekran görüntüsünün özellikle haber değeri taşıdığını, ancak bulanık olduğunu vurgular.

Ekran görüntüsü, Zen 4 mikro mimarisine dayanan AMD Ryzen 7000 CPU’lu bir sistemden geliyor. Bellek sekmesinde açılan CPU-Z uygulamasını gösteren bir ekran bölümü gösterir. Uygun şekilde, Toppc, sysinfo ve izleme uygulamasının MSI ejderha derili sürümünü kullanır.

Burada gördüğümüz bellek özellikleri olağanüstü değil, ancak görüntü orijinalse ve bir AMD Ryzen 7000 sisteminden geliyorsa, bu bir ilktir – Raphael sızıntı alanında bir kilometre taşıdır. Spotlight altında sistemde yüklü 64GB DDR5 var ve CL32 gecikmeli DDR5-6400 olarak gösteriliyor. Daha kesin olmak gerekirse, bellek 3,202.7 MHz çift veri hızında çalışıyor ve CL-32-38-38-96-134 zamanlamalarına sahip.

(İmaj kredisi: Toppc)

MSI yerleşik hız aşırtmacının hangi donanımı kullandığını göremiyoruz, çünkü bu bulanık alay anakart, CPU veya bellek üreticisi hakkında hiçbir şey göstermez. Ancak, bunun bir AMD sistemi olduğunu onaylayan küçük bir parça var; CPU-Z’nin bellek sekmesindeki (yukarıdaki resimde gösterilen) Bank Cycle Time (tRC) parametre alanı, Intel tabanlı sistemlerde aynı araçta Row Refresh Cycle Time (tRFC) ile değiştirilir. Başka bir deyişle, DDR5’li bir AMD sisteminin test edildiğini onaylıyor.

genel-21