Robinhood’un kripto para birimi bölümü 30 milyon dolar para cezası New York Mali Hizmetler Departmanı tarafından kara para aklama ve siber güvenlik ihlalleri iddiasıyla (aracılığıyla Wall Street Journal). Bu, devletin kripto para birimiyle ilgili ilk yaptırım eylemini işaret ediyor.

Anlaşma, Robinhood’un açıkladığı NYDFS tarafından geçen Mart ayında açılan soruşturmayı çözüyor bir dosyada şirket halka açılmadan önce Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ile. Robinhood başlangıçta NYDFS’nin şirketi 15 milyon dolara kadar para cezasına çarptıracağını tahmin ediyordaha sonra başvurusunu değiştirdi tahmini 30 milyon dolarlık bir ücreti yansıtacak şekilde.

NYDFS’ye göre, Robinhood Crypto’nun siber güvenlik programında, şirketin operasyonel risklerini “tam olarak ele almayan” “kritik başarısızlıklar” vardı. NYDFS ayrıca Robinhood’un kripto kolunun kara para aklama ile mücadele uyum programında “önemli eksiklikler” olduğunu ve web sitesinde müşteri şikayetlerini gidermeye ayrılmış bir telefon numarası bulundurmayarak tüketici koruma yasalarını ihlal ettiğini iddia ediyor.

Adrienne Harris, “İşi büyüdükçe, Robinhood Crypto bir uyum kültürü geliştirmek ve sürdürmek için uygun kaynakları ve dikkati yatırmada başarısız oldu – bu, Bakanlığın kara para aklama ve siber güvenlik düzenlemelerinin önemli ihlalleriyle sonuçlanan bir başarısızlık” dedi. NYDFS, yaptığı açıklamada.

Cheryl Crumpton, “Geçen yıl varılan ve daha önce kamuya açık dosyalarımızda açıklanan prensipte anlaşmanın artık nihai olmasından memnunuz” dedi. Robinhood’un dava ve düzenleyici uygulamadan sorumlu genel danışmanı. “Sektör lideri yasal, uyumluluk ve siber güvenlik programları oluşturma konusunda önemli ilerleme kaydettik ve müşterilerimize en iyi hizmeti vermek için bu çalışmaya öncelik vermeye devam edeceğiz.”

2020’de SEC Robinhood’u suçladı Müşterileri nasıl para kazandığı konusunda yanılttığı iddiasıyla 65 milyon dolar. Geçen Haziran ayında, Finans Endüstrisi Düzenleme Kurumu (FINRA), Robinhood’u ticaret platformundaki müşterileri koruyamama iddialarını çözmek için yaklaşık 70 milyon dolar para cezasına çarptırdı. Aynı zamanlarda, ABD Adalet Bakanlığı Robinhood CEO’su Vlad Tenev’in telefonuna el koydu Robinhood’un geçen yıl GameStop stok çılgınlığını nasıl ele aldığına dair soruşturması sırasında.genel-2