Oracle’ın raporlarına göre, Oracle bu hafta San Francisco Körfez Bölgesi ofislerinde seçilen personeli işten çıkardı. Bilgi ve Bloomberg.

Bloomberg raporu tırnak eski bir satış mühendisliği üst düzey yöneticisi, şirketin özel olarak müşteri deneyimi grubunu yeniden düzenlediğini söyledi.

Birkaç Oracle çalışanı LinkedIn’e katıldı bu hafta serbest bırakıldıklarını duyurmak için. Bu çalışanlar, Oracle’ın müşteri deneyimi (CX) işinde ve NetSuite genelinde içerik ve pazarlama bölümünde çalışan biri dışında, çoğunlukla çözüm mühendisleri ve satış rollerinde çalışıyordu.

“Geçmişte bu tür ayarlamaları gözlemledikten sonra, şüphem şu ki, [Oracle] IDC araştırma başkan yardımcısı Carl Olofson, pazarlama, idari ve bazı satış personeline odaklanacak” dedi. “Bu, bir durgunlukla ilgili endişelere yanıt olarak veya tamamen bulut tarafından yönlendirilen bir yapıya dayalı bir yeniden yapılanma planının parçası olabilir.”

Temmuz ayında Bilgi, rapor edildi Oracle, Haziran ayının ikinci haftasında kapanan sağlık verileri uzmanı Cerner’in 28,3 milyar dolarlık satın almasının ardından harcamaları 1 milyar dolar azaltmak amacıyla işleri kısmak istiyordu.

Amalgam Insight’ın baş analisti Hyoun Park, “Şu anda Oracle, Cerner satın alımı, ABD enflasyonu, döviz sorunları ve gelecek yıl için gelirleri azaltacak yavaşlayan anlaşma hızı dahil olmak üzere birden fazla ters rüzgarla karşı karşıya” dedi. Oracle, “nispeten hızlı bir şekilde ödenmesi gereken” Cerner satın alımını desteklemek için Mart ayında 15 milyar dolarlık kısa vadeli bir kredi taahhüdü aldı.

“Büyük işletmelerin stratejik ihtiyaçları değiştikçe sermayelerini ve yeteneklerini yeniden tahsis etmeleri nadir değildir. Oracle şu anda hem buluta hem de sağlık hizmetlerine yönelik büyük bir baskı yapıyor ve bu da nakit inekleri olarak görülen temel uygulamalar ürün departmanlarındaki çalışanları etkileyecek” dedi.

Bu arada Oracle, bulut hizmetlerini oluşturmaya ve pazarlamaya yönelik bir hamle yapıyor. Son zamanlarda, fiyatı büyük ölçüde düşürdü OCI’ye tahsis edilmiş bölgesi ve ayrıca inşa etmeyi planlıyor 10 yeni bulut bölgesi.

Oracle, temasa geçildiğinde, şu anda işten çıkarmalar hakkında herhangi bir yorumda bulunmak istemediğini söyledi.

Telif Hakkı © 2022 IDG Communications, Inc.genel-12