Yağmur yağdığında, o dökülür. Pandeminin devam eden belirsizlikleri sayesinde 2022’nin başında başlangıç ​​​​finansmanı için sönümlenen görünüm, küresel pazardaki gerileme ve Ukrayna’daki savaşın ardından daha da kötüleşti.

CB Öngörüleri Toplam VC yatırımlarında Q1’den Q2’ye kadar yaklaşık %20’lik bir düşüş öngörüyor ve bu da hırslı genç şirketleri geride bırakıyor karıştırma artıklar için savaşmak için.

Bu düşüş, iklim odaklı ilkeleri ve sosyal değişimi ilerletmeyi umut eden girişimciler için özellikle tatsız bir gerilemedir. oluyor yeşil şirketlerin para toplaması giderek zorlaşıyor büyük ölçekli yenilikçi projeler için, çünkü çoğu yatırımcı hala “etki sahibi olmayı” yüksek riskle ilişkilendiriyor.

Yeşil girişimlerin artık ölçeklendirme aşamasında, özellikle de kendi mali durumlarına göre tanımlayıcı değerlerini değerlendirmeye başladıklarında, VC parasını artırma stratejilerini her zamankinden daha fazla iyileştirmeleri gerekiyor. İster özel etki fonları isterse değere dayalı risk sermayesi firmaları olsun, fon verenler, ölçeklendirme yeteneklerini kanıtlamış şirketleri destekleme eğilimindedir.

Durum tespiti, kutuların işaretlenmesi veya evrakların tamamlanması ile ilgili değildir; portföy şirketi olarak sizin için uzun süreli değer yaratmakla ilgilidir.

Yeşil kurucuların şu anda VC finansmanı ararken hatırlamaları gereken beş şey var.

Tekrarlanabilir hale geldiğinde ölçeklendirebilirsiniz.

İlk finansmanınızı artırdığınız noktayı hatırlıyor musunuz? Muhtemelen minimum uygulanabilir bir ürün ve ilk tüketici araştırması sundunuz ve bunun için desteklendiniz.

Ancak yatırımcı iklimi değişti ve artık işiniz de değişmeli. Bir sonraki aşama, konseptinizi kanıtlamak veya ilham verici kurucu hikayenizi anlatmak değil, mevcut işinizi büyütmek, yeni müşteriler ve müşteri segmentleri çekmek ve yeni coğrafyalara girmekle ilgili.

Bu arada, potansiyel yatırımcılara, şiddetle arzu ettikleri paralarını ölçeklendirme çabalarınıza neden vermeleri gerektiğini göstermelisiniz.genel-24