Yeni Zelanda'daki zararlı içeriği azaltmak için teknoloji devleri kendi kendini düzenleyecek

Büyük teknoloji şirketleri, zararlı çevrimiçi içeriği azaltmayı kabul etti Yeni Zelandaeleştirmenlerin hükümet düzenlemesi alternatifinden kaçındığını söylediği bir hareket.

Meta Platforms Inc, Alfabeye ait Google, TikTokAmazon.com Inc ve Twitter bir uygulama kodu imzaladıklarını söyledi ağ güvenliğihükümet tarafından finanse edilen bir internet güvenliği grubu.

Netsafe şefi Brent, şirketlerin kuralları kendi kendini düzenleme olarak izleyeceklerini söyledi. Carey bir açıklamada söyledi.

Carey yaptığı açıklamada, “Çevrimiçi zorbalığa, tacize ve istismara maruz kalan çok fazla Kivi var, bu yüzden endüstri kullanıcıları korumak için bir araya geldi” dedi.

Endüstri lobi grubu NZTech, şirketlerin çevrimiçi ortamda zararlı içeriği azaltmayı, bunu nasıl yaptıklarını bildirmeyi ve sonuçların bağımsız değerlendirmesini desteklemeyi içeren yükümlülükleri yerine getirmesinden sorumlu olacaktır.

NZTech CEO’su, “Yönetim çerçevesinin yerel koşullarla birlikte gelişmesini sağlarken aynı zamanda temel ifade özgürlüğü haklarına saygı duymasını umuyoruz” dedi. Graeme Müller.

Meta ve TikTok yaptığı açıklamalarda, çevrimiçi platformları daha güvenli ve daha şeffaf hale getiren kod konusunda hevesli olduklarını söyledi.

Bununla birlikte, çıkar grupları daha fazla ayrıntı istiyor – örneğin, şirketlerin uymaması durumunda yaptırımlar ve kamu şikayetleri için bir mekanizma hakkında.

Ayrıca anlaşmanın hükümet tarafından değil, bir sanayi kuruluşu tarafından yönetildiğini de belirtiyorlar.

“Bu, endüstri liderliğindeki bir modeli teşvik ederek – Yeni Zelanda’da ve denizaşırı ülkelerde – düzenlemeleri önlemek için zayıf bir girişimdir.” Mandy Henk’in fotoğrafı.yaptığı açıklamada, teknolojinin sosyal etkisi üzerinde lobi yapan kar amacı gütmeyen bir kuruluş olan Tohatoha NZ’nin CEO’su dedi.

Şirketlerin üzerinde anlaşmaya vardığı çerçeve, Aotearoa Yeni Zelanda Çevrimiçi Güvenlik ve Zararlara İlişkin Uygulama Kuralları olarak adlandırılıyor.

Yeni Zelanda, çevrimiçi şiddet içeren aşırıcılığı ortadan kaldırmaya çalışan bir lider olmuştur. Başbakan jacinda ardern ve Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron 2019’da çevrimiçi nefreti sona erdirmek için küresel bir girişim başlattı.

FacebookheyecanLinkedin
genel-9