Son zamanlarda, bir XboxEra podcast’inde, endüstrinin içinden Jeff Grubb, Roller Champions’ın lansmanından üç ay sonra iptal edileceğini iddia etti. İçeriden birine göre, Sezon 3 oyundaki son sezon olacak. Ancak bugün, Ubisoft öne çıktı ve bir tweet ile bu söylentiyi düşürdü ve Roller Champions’ın iptal edilmeyeceğini doğruladı. Ayrıca yayıncının oyunu desteklemeye devam edeceğini de yinelediler.

Geliştirme ekibi bir açıklama yapmak için öne çıktı:

“Önce aradan çıkaralım. Roller Champions iptal edilmiyor ve Ubisoft bunu tamamen destekliyor. Roller Champions geliştirici ekibinin yaptığı şey, oyuncularımızın iyileştirilmesi gerektiğini söylediği şeylere odaklanmamızı sağlamaktır ve bu, diğer tüm önceliklerin yerine geçer.

Bu ne anlama geliyor?

Bu, Disco Fever’ın uzunluğunu uzattığımız anlamına geliyor. Bunu iki ana nedenden dolayı yapıyoruz:

  1. Oyunun kararlı bir sosyal deneyim olarak vaadini yerine getirebilmemiz için çapraz davetler içeren bir yama yayınlayacağız. Doğrulanır onaylanmaz ve hayırlısı ile bu yama çıktığında duyuracağız.
  2. Yeni sezonumuzu yayınlamadan önce oyuncularımızın rahatsız edici olarak dile getirdiği sorunları çözmek için yeterli zaman alacağız. Cross-Invite yaması düzeltmeler içerecek, ancak gelecek sezonu başlatmadan önce yayınlanmasından sonra daha fazla iyileştirme üzerinde çalışacağız.

İçerikle ilgili olarak, önümüzdeki sezonlar için heyecan verici şeyler planladığımızı söyleyebiliriz. Bununla birlikte, yeni içerik yayınlamadan önce, oyuncularımız tarafından doğru bir şekilde yapmamız gerektiğine inanıyoruz, bu yüzden bunu yapmadan önce gereken zamanı ayırıyoruz.

İlerledikçe sizi güncel tutacağımızdan emin olabilirsiniz.”

Son Ubisoft haberlerinde yayıncı, Splinter Cell VR ve Ghost Recon spin-off’u da dahil olmak üzere dört projeyi iptal ederken, Avatar: Frontiers of Pandora’yı da erteledi. Roller Champions’ı oynaması ücretsiz ve Xbox Series X|S, Xbox One, PS5, PS4, Nintendo Switch ve PC’de mevcut.

oyun-6