Tayland, bu kripto platformunun kullanıcıları için potansiyel kayıpları araştırıyor

TaylandMenkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, kripto borsasından sonra halk arasındaki potansiyel kayıpları araştırmak için kolluk kuvvetleriyle birlikte çalıştığını söyledi. Zipmeks geçen hafta geçici olarak askıya alınan para çekme işlemleri.

bu SEC bir açıklamada, etkilenen Zipmex kullanıcılarından platformla ilgili sorunlardan nasıl etkilendiklerine dair çevrimiçi bir forum aracılığıyla bilgi göndermelerini istediğini söyledi.

Tayland, Endonezya, Singapur ve Avustralya’da faaliyet gösteren Güneydoğu Asya odaklı kripto borsası, geçen Çarşamba günü para çekme işlemlerini askıya aldı.

Aynı akşam Tayland’da ve daha sonra diğer ülkelerde, şirketin daha sonra kripto kredilerinde 53 milyon dolar değerinde riske sahip olduğunu söylediği bir yatırım ürününden yapılan transferler hariç, para çekme işlemleri yeniden başladı. Babil Finans ve Santigrat.

Celsius ve Babel Finance, son aylarda zorluk yaşayan birkaç kripto para oyuncusu arasında yer alıyor.

Bir Zipmex sözcüsü, şirketin SEC taleplerine tam olarak uyduğunu ve devlet kurumlarıyla aktif olarak konuştuğunu söyledi.

Duyuru, Tayland’daki kripto ticaretinin yavaşlaması ve Taylandlı borç verenin ardından geldi. SCB X PCl, 537 milyon dolarlık Tayland kripto borsası Butkub’u satın alması için gereken özen süresini uzattığını söyledi.

Zipmex, Mayıs ayında iki çift tokenin, Luna ve TerraUSD’nin çöküşüyle ​​başlayan piyasalarda keskin bir satışın ardından zorluklarla karşılaşan en son kripto şirketi.

SEC web sitesinin gösterdiği gibi, Zipmex bir dijital varlık borsası ve bir dijital varlık komisyoncusu lisansına sahiptir. Hafta sonu, şirket bir Facebook gönderisinde “ilgilenen bir taraf” ile bir anlaşmayı araştırdığını söyledi.

FacebookheyecanLinkedin
genel-9