Magma Almudron, Sunbreak’te ilk kez tanıtılan standart Almudron’un yeni bir alt türüdür. Avcılara ve topraklarını istila eden diğer yaratıklara saldırmak için çamur yerine magma kullanan düşmanca bir canavardır. Bu canavar kuyruğunu herhangi bir düşmana zarar vermek için kullanır ve ona karşı iyi donanımlı değilseniz, savaşta size zor anlar yaşatabilir. Ancak, bu canavarı yendiğinizde veya yakaladığınızda, yeni silahlar ve zırhlar yapmak için iyi ödüller alacaksınız.

Bakalım Monster Hunter Rise: Sunbreak’te Magma Almudron’a karşı savaşı nasıl kazanacağız, ana zayıflıkları, benzersiz özellikleri ve savaş için ipuçları.

Magma Almudron: Özellikler

Magma Almudron, tehdit seviyesi 10 üzerinden 7 olan bir Leviathan’dır. Magmayı manipüle eder ve yangın hasarı verir. Ayrıca kuyruğuyla topladığı bir magma kayasına da güvenir ve yakındaki herhangi bir düşmana zarar vermek için kullanılabilir. Taşın boyutu değişebilir: daha büyük olanı daha güçlü saldırılar anlamına gelir. Kuyruğa nişan alırsanız, kaya kırılabilir ve patlama size zarar verir.

Bu canavar aynı zamanda toprağı eriten bir sıvı da üretebilir, böylece yeraltında serbestçe hareket edebilir. Magma Almudron, Lav Mağaralarında bulunabilir ve bölgesini istila eden hem hayvanlara hem de avcılara saldırır.

Magma Almudron: Zayıf Yönler

Magma Almudron’un başı vücudunun en zayıf kısmıdır ve onu kuyruk ucu takip eder. En fazla hasarı vermek için onlara vurmaya odaklanmalısınız, ancak kuyruğundaki kayanın patlayabileceğini ve size zarar verebileceğini unutmayın. Canavar Ateşe karşı bağışıktır ve Gök Gürültüsüne karşı dayanıklıdır, Su ve Buz’a karşı ise zayıftır. Bu canavara en fazla hasarı verebilmek için göreve başlamadan önce kendinizi bir Su veya Buz silahı ile donattığınızdan emin olun.

Esas olarak Ateş hasarı verdiğinden, dövüşte bayılmadan hayatta kalma şansınızı artırmak için uygun zırhı kullanmalısınız. Magma Almudron ile ilk savaştığınızda, belirli bir mesafeyi korumaya çalışın ve hareketlerini takip ederek kalıplarını ve zamanlamasını öğrenin. Üstelik bir saldırı yapmadan önce yeraltına indiğinde kırmızı uzuvlarla yeniden ortaya çıkıyor. Saldırırken onlara odaklanın çünkü çok daha zayıf ve açıkta olacaklar, ancak sadece kısa bir süre için.

Magma Almudron Nasıl Yenilir

Devasa boyutuna rağmen, canavar oldukça hızlıdır ve size önemli ölçüde zarar verebilecek güçlü kombinasyonlar oluşturur. Ara sıra kendinizi, bir süre sonra patlayan büyük lav kayalarıyla çevrili bulursunuz ve bu kayaların yakınındaysanız size büyük zarar verir. Arenada yumurtladıklarını gördüğünüzde daima güvenli bir mesafe bırakın. Üstelik Magma Almudron kuyruğuyla saldırdığında çoğu zaman lav akıntıları da üretir. Hasardan kaçınmanın tek yolu bu olduğundan, sadece geri koşmak yerine yanlara doğru yuvarlanarak veya Wirebug’larınızı kullanarak onlardan kaçının.

Magma Almudron ayrıca Ateş Yanıklığı verir; Yeterince hızlı tedavi etmezseniz, kaçınılmaz olarak bayılacaksınız. Bunu, suda üç kez yuvarlayarak veya sadece bir kez yapabilirsiniz. Alternatif olarak, bir Nulberry de yiyebilirsiniz. Bir sonraki saldırıları tahmin etmek için kuyruk hareketlerini takip etmeye çalışın, çünkü esas olarak vücudunun bu bölümünü düşmanlarına zarar vermek için kullanır. Ayrıca yakındaki herhangi bir büyük canavarı da takarak hedefinize önemli ölçüde zarar verebilirsiniz, eğer bir Ruby Wirebug takılıysa daha iyi.

Bu canavarı yendikten veya ele geçirdikten sonra, yeni zırh ve silahlar üreterek ekipmanınızı geliştirmek için harika ödüller kazanacaksınız.

Diğer Sunbreak kılavuzlarını aşağıda bulabilirsiniz.

Bu yazıda bahsedilen ürünler

<!–

The links above are affiliate links. As an Amazon Associate, Wccftech.com may earn from qualifying purchases.

–>genel-17