Espinas, Monster Hunter Frontier’da ilk kez sahneye çıktı. Ancak oyun Batı’da yaşayan oyunculara hiçbir zaman resmi olarak sunulmadı, bu yüzden birçok Monster Hunter meraklısı daha önce onunla tanışma şansı bulamadı. Sunbreak sonunda bu canavarı destanda tanıtıyor, pek çok oyuncunun hoşuna gidiyor.

Bu canavar, yeşil gövdesinde öne çıkan, hem avcılara hem de diğer canavarlara hem saldırmak hem de onlardan korunmak için kullanılan kırmızı sivri uçlarla kolayca tanınır. Saldırılarıyla önemli hasar verir, ancak bir kez yenildiğinde yeni ekipman üretmek için heyecan verici ödüller bırakır. Monster Hunter Rise: Sunbreak’te Espinas’ı nasıl yeneceğimizi, benzersiz özelliklerini, zayıf yönlerini ve savaşı kazanmak için ipuçlarını görelim.

Omurgalar: Özellikler

Espinas, tehdit seviyesi 10 üzerinden 7 olan bir Uçan Ejderhadır. Dövüş sırasında çok hareket eder ve ayrıca oldukça hızlıdır, bu yüzden sadece yana yuvarlanırsanız ve sadece geriye doğru koşarsanız saldırılarından kaçma şansınız olur. Öfkelendiğinde sivri uçları ve kanadındaki damarlar parlak kırmızıya döner ve canavar daha da hızlı ve tehlikeli hale gelir, sürekli olarak hücum eder ve boynuzuyla size saldırır. Espinas, Citadel ve Jungle’da bulunabilir.

Saldırıları oldukça tehlikelidir çünkü aynı anda Zehir, Felç ve hatta Ateş Yanıklığı verebilirler. Canavar size dev ateş topları atar, ancak açılış animasyonu yeterince sürdüğü için yana doğru yuvarlanarak kolayca kaçınılabilir. Ancak bir veya daha fazla ateş topunu içeren tek saldırı bu değil. Diğer saldırılar, sonuncusu diğerlerinden daha büyük olan üç hızlı ve güçlü ateş topunun bir kombinasyonunu içerir; alternatif olarak Espinas, geniş bir menzile sahip dev bir ateş nefesi ile sizi hedefleyebilir. Canavar ayrıca hasar vermek için boynuzuna ve kuyruğuna güveniyor.

Espinas: Zayıf Yönler

Espinas’ın bacakları vücudunun en zayıf kısmıdır ve onu baş, karın ve kuyruk takip eder. Başı ve bacakları muhtemelen bir yakın dövüş silahıyla ulaşılması en kolay kısımdır, bu yüzden en çok onlara vurmaya odaklanın. Canavar ayrıca Buz saldırılarına karşı savunmasızdır, bu yüzden göreve başlamadan önce doğru silahı kuşansanız iyi olur.

Zehir, Felç ve Ateş Yanıklığı verdiği için uygun bir zırh seçmeli ve Felce karşı direncinizi artıran dekorasyonlar kullanmalısınız. Aksi takdirde, canavarın saldırılarının insafına kalırsınız. Ateş saldırılarına karşı bağışıktır ve Thunder’a karşı dayanıklıdır.

Espinas Nasıl Yenilir?

Espinas ile uğraşırken, başını yakından takip etmelisiniz. Size bir veya daha fazla ateş topu atmak üzereyken ağzından bazı kıvılcımlar çıktığını göreceksiniz. Bundan sonra, sonraki hamlelerinize karar vermek ve saldırıdan kaçmaya çalışmak için birkaç dakikanız var. Bacaklarını hedef al, çünkü en zayıf kısmı onlar, ama onları kırmak için başını ve kuyruğunu vurmayı da unutma. Saldırıdan kaçmak için en iyi şansınız olduğundan, dövüş sırasında daima hareket etmeye devam edin.

Saldırılarının çoğu önden olduğu için Espinas’ı arkadan veya yandan vurmayı deneyebilirsiniz ve onlardan kaçmak daha kolay olacaktır. Hedefinizin yakınında başka bir büyük canavar görürseniz, ona binmekte tereddüt etmeyin ve Espinas’a karşı Atlı Cezalandırıcıyı kullanın, çünkü bu Uçan Ejderhaya önemli ölçüde zarar verirsiniz. Sürekli olarak saldırılarından kaçın, bacaklarına ve kafasına nişan alın ve savaşı yavaş ama istikrarlı bir şekilde kazanacaksınız. Ayrıca yendikten veya ele geçirdikten sonra yeni ekipman yapmak için iyi ödüller alacaksınız.

Wccftech’te Garangolm ve Lunagaron’u yenmek için ipuçları gibi diğer Sunbreak kılavuzlarını da bulacaksınız.

Bu yazıda bahsedilen ürünler

<!–

The links above are affiliate links. As an Amazon Associate, Wccftech.com may earn from qualifying purchases.

–>genel-17