Yeni bir söylentiye göre, yayıncı Electronic Arts, bir Black Panther video oyunu oluşturmak için Marvel Games ile ortaklık kurdu. Giant Bomb podcast’i sırasında, endüstrinin içinden Jeff Grubb, EA’nın bir Black Panther oyunu yaptığını ve geliştirmenin çok erken olduğunu açıkladı.

Kara Panter oyunu, Rainier Dağı’na dayanan Project Rainier olarak kodlanmıştır. EA’da eski Monolith Productions geliştiricilerinden oluşan yeni bir ekip tarafından geliştiriliyor ve Kevin Stephens tarafından yönetilecek. Grubb ayrıca ekibin Seattle’ın eteklerinde Rainier Dağı yakınlarında bulunduğunu söylüyor.

Jeff, oyunun kendisinin ne olacağı konusunda açık dünya, tek oyunculu bir RPG olacağını söylüyor. Grubb, hikayenin Marvel’in yeni filmi Black Panther: Wakanda Forever’da göreceğimiz şeye benzeyeceğini iddia ediyor. Orijinal Kara Panter ölü bulundu ve bu rolü üstlenmeniz gerekecek. Ancak Jeff, T’Challa’nın oynanabilir Kara Panter mi yoksa farklı bir Kara Panter mi olacağını bilmiyor.

Şu anda Black Panther olarak oynamayı deneyimlemek istiyorsanız, Crystal Dynamic’in Marvel’s Avengers oyununda T’Challa olarak oynayabilirsiniz. Her zaman olduğu gibi, bu söylentiyi bir tuz tanesi ile alın, çünkü Marvel Games veya EA tarafından resmi bir duyuru yapılana kadar hiçbir şey onaylanmadı.

Kaynak: DevBombaoyun-6