Samsung, halk tarafından akıllı telefonları ve televizyonlarıyla tanınıyorsa, Güney Koreli dev kısa süre önce karar verdi. elektrikli araçlar için pil üretimindeki çabalarını hızlandırmak. Mayıs 2022’de bir fabrikanın inşası için yapılan ilk duyurunun ardından KokomoIndiana’da şirket yeni bir yatırımı resmileştirdi Malezya.

Samsung, Malezya’daki yeni yatırımını duyurdu

21 Temmuz 2022’de yayınlanan bir basın açıklamasında Samsung, Malezya’da 1,2 milyar avro karşılığında özel olarak elektrik pili üretimine adanmış yeni bir fabrikanın yakında inşa edileceğini duyurdu. Samsung, Kokomo’daki fabrika ile yatırım yapmayı planlıyor Yan kuruluşu Samsung SDI ile 3,7 milyar Euro, dünyanın en büyük elektrikli araba akü üreticilerinden biri. Basın açıklamasında belirtildiği gibi, “Malezya’daki bu yeni fabrika, elektrikli araçlar için silindirik pillerin üretimine tahsis edilecek”.

Aynı kategoride

Volkswagen logosu

Volkswagen’in büyük patronu gemiyi terk ediyor ve yerini Porsche’nin direktörü alacak.

Şirketin halihazırda farklı ülkelerde (Malezya, Güney Kore, Çin, Amerika Birleşik Devletleri veya Macaristan) birçok üretim tesisi varsa, Güney Koreli dev burada durmaya niyetli değil. Samsung müşterileri arasında özellikle belirtebiliriz BMW, Volkswagen ve hatta Ford. Şirket, elektrikli araç pazarında çok iyi kurulmuş durumda. Samsung, bu yeni yatırımlarla çok hızlı büyüyen bir pazarda geride kalmamayı öngörüyor.

Ülke pazardaki en büyük üretici olmak istiyor

Malezya’daki bu yeni fabrika, Samsung için bölgede ikinci olacak. Burası Seremban bölgesinde yer alacak. İnşaatın 2025’te tamamlanması planlanıyor, ancak tesis PRiMX 21700 silindirik pilleri (21mm x 70mm) seri üretmeye başlayacak. 2024’ten itibaren. Bu yeni yatırımla, Samsung’un Malezya’yı dünyanın en büyük elektrik pili tedarikçilerinden biri yapmak istediğini anlıyoruz.

Samsung SDI’nin Malezya’daki CEO’su Yoonho Cho’ya göre, temel taş işaretlerinin atılması “2030 yılına kadar lider bir küresel şirket olma vizyonumuza ulaşmak amacıyla şirket için küresel bir dönüşüm planının başlangıç ​​noktası”. olan bir vizyon Başbakan Negeri Sembilan’ı üzmemek için. o belirtti “Samsung SDI gibi yüksek etkili sektörlerden gelen yatırımlar, Malezya’daki güçlü ekonomik büyüme vizyonumuzun ayrılmaz bir parçasıdır”.

Ülke, elektrikli araçlar için pil hücrelerinin üretiminde öncü olma arzusunu gösteren Malaysia Vision Valley 2.0 planını hayata geçirdi. Malezya böyle bir ivme ile devam edecek gençler için iş yaratmak ve muhtemelen yerel işletmeler için daha fazla fırsat yaratır.genel-16