Sam Bankman-Fried'in 'düşük top teklifi' bu iflas eden kripto borç veren tarafından reddedildi

İflas etti kripto borç veren Voyager Dijital yakın tarihli bir ortak öneri söyledi FTX ve Alameda Ventures “beyaz bir şövalye kurtarma gibi giyinmiş düşük top teklifi” idi ve planın iflas sürecini bozacağını iddia etti.

Kısmi kurtarma planı kapsamında, kripto ticaret firmasının Alameda İflas eden kripto hedge fonu Three Arrows Capital’a verilen krediler hariç, Voyager’ın tüm dijital varlıklarını ve dijital varlık kredilerini satın alacaktı.

Voyager’ın müşterileri, kripto borsası FTX ile bir hesap açmayı seçerlerse bu fonların bir kısmını alabilirler. Bu tür müşteriler, nakit bakiyesini hemen çekebilir veya FTX platformunda alışveriş yapmak için kullanabilir.

24 Temmuz tarihli bir mahkeme başvurusunda Voyager, teklifin “Voyager’ın müşterileri için değerden ziyade kendisi için tanıtım yaratmak için tasarlandığını” söyledi.

FTX ve Alameda’nın kurucusu Sam Bankman-Fried, e-postayla gönderilen bir açıklamada, “Cömert bir teklif olduğunu düşündüğümüz şeyi sunduk – bunun için ücret almıyoruz, sadece müşterilerin kalan varlıklarını derhal geri almalarına izin veriyoruz” dedi.

Bankman-Fried, “Görünüşe göre Voyager’ın danışmanları, ücretlerini artırarak süreci durdurmaya çalışıyorlar,” diye ekledi.

Voyager, ek yorum talebine yanıt vermedi.

Şirket, bu ayın başlarında Bölüm 11 iflas başvurusunda bulundu. Haziran ayında Alameda ile döner kredi limiti anlaşması imzaladı.

FacebookheyecanLinkedin
genel-9