Yayıncılara okuyucuları hakkında bilgi veren bir web sitesi olan Chartbeat, özel sermaye muamelesi görüyor.

2009’da Betaworks’ten başlatılan hizmet, Google Analytics’in sitenizi kimlerin tıkladığını görmek için sizi 24 saat beklettiğinde gerçek zamanlı analizler sunuyordu. Chartbeat CEO’su John Saroff bugün Twitter’da yaptığı açıklamada, çok zaman sonra özel sermaye şirketi Cuadrilla Capital’in onu satın almak için devreye girdiğini söyledi. CEO, Chartbeat’in liderlik de dahil olmak üzere personelinin etrafta dolanmak anlaşmanın ardından.

aksiyolarHaberi yayınlayan , anlaşmanın Chartbeat’in “medya şirketlerinin editoryal stratejilerini şekillendirmeye yardımcı olmanın yanı sıra işlerini büyütmelerine yardımcı olan bir ürün paketi oluşturmasına” izin vereceğini bildirdi. Ah evet, özel sermaye – Enstitü bilinen için yardım ediyor medya şirketleri büyümek.

Betaworks’ün merkezi New York’tadır ve Twitter ve Tumblr’daki erken yatırımları ve Giphy ve Bit.ly gibi kuluçka hizmetleri ile tanınır.

Geçen yıl lansmanından bu yana, Santa Barbara merkezli Cuadrilla iki veri firmasını daha kaptı: çeviklik ve BilgiMasaüstü.

genel-24