Hollywood yıldızlarının Pazartesi günü Paul Sorvino’nun ölüm haberiyle kalbi kırıldı ve merhum aktörü anmak için sosyal medyaya gitti.

Eşi Dee Dee, Oscar ödüllü aktris Mira Sorvino’nun babası Sorvino’nun Pazartesi günü 83 yaşında eceliyle öldüğünü duyurdu. Gazeteci Roger Neal, Florida, Jacksonville’deki Mayo Clinic’te öldüğünü söyledi.

Dee Dee, “Kalplerimiz kırıldı, bir daha asla Paul Sorvino olmayacak, hayatımın aşkıydı ve ekranı ve sahneyi süsleyen en büyük sanatçılardan biriydi” dedi.

Yarım yüzyıla yayılan kariyeri boyunca Sorvino, Kumarbaz (1974), Baz Luhrmann’ın Romeo ve Juliet (1996), Oliver Stone’un Nixon (1995) ve Soğutucu (2003). Diğer önemli roller şunlardır Needle Park’taki Panik (1971), William Friedkin’in Brink’in İşi (1978), Roketçi (1991) ve Firma (1993).

Sorvino, Jason Miller’ın orijinal Broadway yapımında gösterdiği performansla Tony adaylığı ve Drama Masası Ödülü aldı. O Şampiyonluk Sezonu 1973’te. Daha sonra tek filminde rol aldı ve yönetti, Cali ile Sorun (2012). Sorvino NBC’ye katıldı Yasa ve Düzen bir sezon için ve Det olarak rol aldı. Phil Cerretta, Chris Noth’un Det’inin ortağı. Mike Logan.

Sorvino’nun en bilinen rolü, filmde Cicero’yu canlandırmasıdır. İyi Dostlar (1990).

Sosyal medyada paylaşılan bir haraçta, Mira Sorvino yazdı“Babam büyük Paul Sorvino vefat etti. Kalbim paramparça – onunla sevgi, neşe ve bilgelik dolu bir hayat bitti. O en harika babaydı. Onu çok seviyorum. Yükselirken sana yıldızlara sevgi gönderiyorum baba.”

Sorvino’nun ölümü, son ölümlerini takip ediyor. iyi arkadaşlar rol arkadaşı Ray Liotta ve vaftiz babası yıldız James Caan. Onun saygı duruşunda, Dianne Warren efsanevi oyuncuları hatırladı: “Ray Liotta, James Caan ve şimdi Paul Sorvino, şu anda Heaven’da baş döndürücü bir Goodfellas/Godfather karma filminin çekildiğinden oldukça emin olabiliriz!”

Ralph Macchio onun hatırladı Kayıp Kedi Corona birlikte çalışmaktan ve tanımaktan zevk aldığım en gerçek ve dürüst oyunculardan biri olarak rol aldı.

Efsane oyuncuyu anmak için sosyal medyaya düşenler arasında şunlar var: Jason Alexander, “Bway’deki Baker’s Wife’dan Park’taki Shakespeare’e ve tüm inanılmaz film/tv rollerine kadar – her şeyiyle muhteşemdi. Arkadaşlarına ve ailesine başsağlığı dilerim.” Rosanna Arket “Mira ve ailesinin nazik ve sevimli babaları Paul Sorvino’yu kaybettikleri için çok üzgünüm. Huzur içinde yatsın.”

Aşağıda daha fazla haraç var.

sinema-2