Chuck Schumer

İklim eylemi çağrısı Türkiye’den geliyor. evin içinde. Bir düzineden fazla kongre çalışanı, bugün C Senatosu Çoğunluk Lideri Chuck Schumer’in Washington DC ofisini işgal etti.iklim değişikliğiyle mücadele için geçiş politikası. Gösterinin başlamasından bir saatten az bir süre sonra, Capitol polisi geldi ve çalışanların çoğunu tutukladı. tweet dizisi ve New Yorklu gazeteci Andrew Marantz’ın fotoğrafları.

ABD Capitol Polisi, Gizmodo’ya e-postayla gönderilen bir açıklamada şunları söyledi:

Saat 11:15 civarında, ABD Capitol Polis memurları, Hart Senato Ofis Binası’ndaki 322 numaralı odada yapılan bir gösteriye yanıt verdi. Altı gösterici, kendilerine ayrılmaları söylendikten sonra ofisten ayrılmadıkları için DC Kodu §22-3302 Yasadışı Giriş için tutuklandı. Tutuklanan altı kişinin tamamı Meclis çalışanı.

Capitol Polisi, tutuklananların isimlerini daha ayrıntılı olarak açıkladı. Gözaltına alınan 6 personel şöyle:

  • Rep. Cori Bush’un politika danışmanı olan Saul Levin (D-Mo.)
  • Gözetim ve Reform Komitesinde Rep. Ro Khanna’nın (D-Calif.) çalışanı olan Aria Kovalovich
  • Rep. Jamaal Bowman’ın politika danışmanı olan Rajiv Sicora (DN.Y.)
  • Gözetim ve Reform Komitesinde Rep. Jamie Raskin’in (D-Md.) çalışanı olan Courtney Koelbel
  • İlhan Omar (D-Minn.)
  • Rep. Khanna için de yasama asistanı olan Emma Preston

Protestocular, Schumer’in ofisinde tavır alırken ayağa kalktılar. işaretler ve afişler “Müzakereye devam et Chuck!”, “İklim Politikası Şimdi”, “çiftliklerimiz su basıyor” ve sadece “DENEYİN” gibi şeyler söyleyerek. Ayrıca, bir videoda yakalanan sendika şarkısı “Solidarity Forever”ın bir yorumunu da seslendirdiler. (Not: Bazı kongre çalışanları, sendikalaşma için baskı.)

Levin, “ABD Kongresi çalışanları olarak, Demokratların bu yıl iklim adaleti politikasını geçirmesini talep etmek için Senatör Schumer’in ofisinde barışçıl bir şekilde oturuyoruz” dedi. bir tweet polis gelmeden önce. Levin ayrıca Schumer’in ofisinde oturan ve maskeli başka bir çalışanın fotoğrafını yayınladı.

“Senatör Schumer’dan, hayatımızın geri kalanının en soğuk yazıymış gibi müzakere etmesini istiyoruz (öyle),” dedi. tweetlendi. çoklu başka AIDS Protestoya karışmış gibi görünenler de Schumer’in ofisinde geçirdikleri zamanı Twitter’da belgelediler, Kovaloviç dahil. Ve iç işgallerini sahnelerken, ek personel dışarıda gösterildi ABD Capitol Binası ve Hart Senato Ofis Binası, kendi tabelaları ve bir megafonu ile.

Protesto Senato’nun kararını takip ediyor ilerleyememek Bu ayın başlarında iklim politikası hakkında Demokrat milletvekilleri, “Daha İyisini İnşa Et” planının iklim odaklı kalıntıları üzerinde müzakereleri canlandırdı, ancak Senatör Joe Mançin bir kez daha tercih etti harcamaları artırmamak için enflasyonu gerekçe göstererek işlemleri durdurdu. (Boş ver önemli ekonomik maliyetler trilyonları bulabilecek iklim değişikliğini ele almamaya devam etmek. Yalnızca 2021’de, iklim değişikliğine bağlı aşırı hava olayları en azından ABD’ye mal oldu 145 milyar dolar.)

Buna cevaben Biden, cesur bir iklim eylemi yapacağına söz verdi ve bir icra emri için yenilenen çağrılar vardı. iklim ilan etmekacil durum. Bunun yerine, Başkan FEMA finansmanı ve Meksika Körfezi’nde gelecekteki olası açık deniz rüzgarı gibi bazı daha ılımlı önlemleri açıkladı.

Senatör Schumer’in ofisinden bir temsilci Gizmodo’ya henüz herhangi bir yorumda bulunmadıklarını, ancak gün sonuna kadar protesto ve tutuklamalar hakkında “umarım” bir açıklama yayınlayacaklarını söyledi.

Kongre çalışanlarının siyasi eylemi, türünün ilk örneklerinden biridir. Genel olarak, kongre binalarını ve ofislerini işgal ettikleri için tutuklanan kişiler, bu ofislere hizmet eden yardımcılar değildir. Her ne kadar giderek, milletvekillerinin kendileri Geçen Çarşamba günü kürtaj hakları için bir gösteride Yüksek Mahkeme binasına giden bir caddeyi kapatırken 17 Demokrat temsilcinin tutuklandığı sırada protestocular arasında yer alıyor gibi görünüyor.

genel-7