Yakın zamanda Instagram’ı açtıysanız ve akışınızda daha fazla Makara fark ettiyseniz veya gönderilerinize daha az katılım ve platformun TikTok’a biraz fazla benzemeye başladığını hissettim, yalnız değilsiniz. Uygulamanın en çok takip edilen ikinci kişisi de aynı fikirde.

Kylie Jenner, bir fotoğraf paylaşım uygulaması olarak Instagram’ın eski güzel günlerine hasretle bugün Instagram Stories’de başka bir kullanıcının gönderisinin ekran görüntüsünü paylaştı.

Gönderide, “Instagram’ı yeniden oluşturun” yazıyor. “(Tik tok olmayı bırak, sadece arkadaşlarımın şirin fotoğraflarını görmek istiyorum). Saygılarımla, herkese.” Kız kardeşi Kim Kardashian da 1.1 milyondan fazla beğeni alan aynı gönderiyi paylaştı. Ilişkili Change.org dilekçesi 100 bine yakın imza var

Resim: Instagram

Instagram’ın TikTok bölgesine sürekli olarak girmesi yeni değil – Instagram’ın sahibi Meta, aylardır Reels’i zorluyor, bu da kendisi bir TikTok klon ürünü. Şirket, yaratıcıları nakit bonuslarla ödüllendirerek Makara yapanları teşvik etti ve TikTok’tan yeniden yayınlanan videoların sıralamasını düşürdüğünü söyledi.

Bu noktaya kadar Jenner sessizce acı çekmiş gibi görünüyor. Ancak, videolar üzerinde tam ekran etkisi gibi daha yeni değişiklikler ve geçen hafta Instagram’da yayınlanan neredeyse tüm yeni videoların otomatik olarak Reel olacağı haberi, sinir bozucu görünüyor.

360 milyon takipçisi olan Jenner, takipçilerde sadece futbolcu Cristiano Ronaldo’dan sonra ikinci sırada. Uygulama güncellemelerinden yakınan bir milyarder kesinlikle dünyada olup bitenlerin düşük ucunda, öncelik açısından – Kardashian’ların birçok işletmesi Instagram’da gelişiyor, ancak bir algoritma veya ürün değişikliği ile bile, gayet iyi olacaklar.

Daha da ilginç olan, özellikle Jenner’ın sosyal platformlarda ağırlığını koyma geçmişi göz önüne alındığında, Instagram’ın geri bildirimi umursayıp umursamadığı. 2018’de, Snapchat’in yeniden tasarımı şirkete acı çektikten sonra, Jenner uygulamayı artık açmadığını tweetledi. Snap hissesi kabaca 1,3 milyar dolar değer kaybetti ertesi gün. Jenner, kısa biçimli video ağırlıklı bir Instagram’dan hoşlanmama konusunda yalnız değil: Instagram bir gönderi paylaştığında TikTok videosu Tam ekran video beslemesinin bir testini açıklayan gönderi, çoğu “NOOOOO” yinelemesi olan olumsuz tepkilerle dolup taştı.

Instagram, bir yorum isteğine hemen yanıt vermedi.genel-2