iPhone 14 Pro ve Pro Max, standart varyantlara göre başka bir avantaja sahip olabilir. Pro modellerinin daha hızlı RAM’e sahip olması gerektiği zaten okunmuştu. iPhone’daki son sızıntı da bu tezi destekliyor.

  • iPhone 14 Pro daha hızlı, daha yeni LPDDR5 depolama alanına sahip olabilir.
  • LPDDR5 bellek, iPhone 13’teki mevcut LPDDR4X bellekten daha hızlı ve daha verimlidir.
  • Tüm iPhone 14 modellerinin 6GB RAM ile geleceği söyleniyor.

DigiTimes’a göre, Apple’ın iPhone 14 Pro’yu (ve Pro Max’i) farklı bir RAM türüyle donatacağı bildiriliyor. Mevcut iPhone 13 Pro serisi, 6 GB LPDDR4X kullanır. Yaklaşan iPhone 14 Pro’nun ise çoğu oyun telefonunda bulunan daha yeni LPDDR5’ten yararlandığı söyleniyor. Daha verimli, daha hızlı ve aynı zamanda teknik yapıda daha fazla esneklik sunuyor.

iPhone 14’ün Pro olmayan modellerinin bile 6GB RAM ile geldiği söyleniyor. Ancak sızıntıya göre, iPhone 8’den beri kullanılan mevcut LPDDR4X depolama sınıfıyla donatılacaklar. Türü ne olursa olsun, iPhone 14’ün yalnızca 4 GB RAM’e sahip mevcut temel iPhone modellerinden daha hızlı olduğu söyleniyor.

iPhone 14 Pro’nun normal iPhone 14’e göre diğer avantajları

Pro sürümü yalnızca daha yeni RAM’i değil, aynı zamanda onunla birlikte almalı Apple A16 yonga seti donanımlı olmak. A15 ile karşılaştırıldığında hız ve verimlilik açısından temel farklılıklar hakkında pek bir şey bilinmiyor. Bir diğer ayırt edici özelliğin ise iPhone 14 Pro ikilisinin yeni 48 MP ana kamerası olduğu söyleniyor. Doğruysa, iPhone’da uzun zamandır gördüğümüz en büyük sıçramalardan biri olurdu. Apple yıllarca 12 MP’lik bir sensöre güvendi – hepimiz biliyoruz ki megapiksel sayısı her şey değildir.

Yaklaşan iPhone’ların tüm bu yenilikleri bir fiyat artışı anlamına gelebilir: 1 TB depolama alanına sahip iPhone 14 Pro Max için ABD’de 1700 dolarlık bir fiyat varsayılıyor!

Varsayılan özellikler göz önüne alındığında: Sarkaç sizin için iPhone 14 yönünde mi sallanıyor? Yoksa aklınızda Pro modelleri mi tercih edersiniz?genel-27