Huawei'nin Shenzhen, Çin'deki ofisi.

Teknoloji ve imalat işçileri, bir Çin şehrinde bir süreliğine işverenlerinin tesislerinden ayrılmaları bir kez daha yasaklanacak.göre, ovid-19 rapor Bloomberg News’den. En yeni karantina turu, hükümetin en büyük şirketlerinden bazılarını en son c krizine yanıt olarak “kapalı döngüye” soktuğu Shenzhen’de.ovid-19 vakaları. Strateji kapsamında, çalışanların işyerlerinin dışındaki kişilerle hareketleri ve temasları önemli ölçüde kısıtlanmıştır.

Kısıtlamalar, telekom şirketi Huawei, iPhone üreticisi Foxconn ve çip üreticisi SMIC gibi teknoloji devleri de dahil olmak üzere şehrin en büyük 100 şirketinin çoğu için geçerli gibi görünüyor. Gizmodo, Bloomberg tarafından atıfta bulunulan Shenzhen hükümet bildirimini hemen doğrulayamadı. South China Morning Post benzer şekilde rapor edildi Pazar günü Shenzhen’de bir kapalı döngü stratejisinin başladığını ve isimsiz “yerel yönetim direktifi bilgisine sahip endüstri kaynaklarına” göre önümüzdeki yedi gün boyunca devam edeceğini söyledi.

China Morning Post’tan:

İşçileri bir bileşik içinde kilitlemek ve günlük nükleik asit testi yapmak gibi kontrol önlemlerini içeren kapalı döngü çalışma moduna geçiş, anakara fabrikalarının üretimi yolunda tutması ve yayılma riskini azaltması için temel strateji olmaya devam ediyor. koronavirüs.

Çıkış ayrıca, stratejinin yalnızca yerinde işçi barınmaları ve üretim tesisleri bulunan şirket kampüslerinde uygulandığını yazdı. Yine de, önceki raporlar sokağa çıkma yasağı, işçilerin fabrika zeminlerinde uyutulduğunu anlattı. Bu, Çin’deki teknoloji ve üretim çalışanlarının son aylarda işyerlerinden çıkmalarının ilk kez yasaklanışı değil. Tesla’nın Şanghay fabrikası, Şanghay’daki diğer üreticilerle birlikte, Nisan ayında kapalı döngü.

Huawei, SMIC ve Shenzhen yetkilileri, Gizmodo’nun yorum talebine hemen yanıt vermedi. Foxconn Technology Group, e-postayla gönderilen bir bildiride, “Foxconn’un Shenzhen kampüsünde operasyonlar normaldir. Hem çalışanların sağlık ve güvenliğini hem de üretim hatlarının optimal çalışmasını sağlamak için hükümetin salgın önleme politikası izleniyor.”

Shenzhen bir teknoloji ve üretim merkezidir. Yaklaşık 12.6 milyon nüfuslu şehir, drone yapımcısı DJI, sosyal medya şirketi Tencet ve ZTE Corp gibi tanınmış, ulusal ve uluslararası teknoloji şirketlerinin sayısız genel merkezine, fabrikaya ve tesisine ev sahipliği yapıyor. Şehir, genellikle Kaliforniya’nın Silikon Vadisi ile karşılaştırılıyor. , 21 yeni c bildirdigöre Pazartesi günü ovid vakaları yerel sağlık komisyonuve toplam 19 vaka Pazar günü. Çin anakarasının tamamı rapor edildi 966 Pazar günü yeni virüs vakaları.genel-7