Ne bilmek istiyorsun

  • MediaTek, bir dizi cihaz için çip üretmek için Intel Foundry Services’ı kullanacak.
  • Intel, düşük güçlü cihazlar için tasarlanmış Intel 16 düğümünü kullanarak yongaları oluşturacak.
  • MediaTek, dünyanın en büyük çip tasarımcılarından biridir ve şu anda dökümhane hizmetlerinin çoğu için TSMC’yi kullanmaktadır.
  • Intel ile yeni duyurulan ortaklık, MediaTek’in Amerika Birleşik Devletleri ve Avrupa’daki fabrikaları kullanarak tedarik zincirini çeşitlendirmesine olanak sağlayacak.

Intel ve MediaTek bugün, ikincisinin çok çeşitli yongalar üretmek için Intel Foundry Services kullandığını görecek bir ortaklık duyurdu. Anlaşmanın ana amaçlarından biri, MediaTek’in Amerika Birleşik Devletleri ve Avrupa’da yerleşik Intel fabrikalarını kullanarak tedarik zincirini çeşitlendirmesine izin vermektir. Şu anda MediaTek, dökümhane hizmetlerinin çoğu için TSMC kullanıyor.

Intel, MediaTek için kaç çip üreteceğini belirtmedi. basın bülteni. Şirket, Tom’s Hardware’e şunları söyledi: “Müşteri ürünlerinin ayrıntıları hakkında yorum yapamayız. IFS müşterileri, Oregon, Arizona, İrlanda ve İsrail’deki mevcut gofret üretim tesislerinin yanı sıra Intel’in küresel fabrika ağındaki kapasite koridorlarına erişebilir. Ohio ve Almanya’da yeni sıfır fabrika fabrikaları için planlar.”genel-20