Dungeons & Dragons: Hırsızlar Arasında Onur'da Michelle Rodriguez, Chris Pine, Justice Smith ve Sophia Lillis.

resim: Paramount/eOne

Paramount’un Zindanlar ve Ejderhalar: Hırsızlar arasında Onur film son yıllarda sürekli bir bilgi akışı alıyor. Bu hafta sonu San Diego Çizgi Roman bize filme ilk kapsamlı bakışımızı verdi. Noel çamı dünyayı tehlikeye atan bir eseri kazara çaldıktan sonra kendilerini dünyayı kurtarmakla görevlendiren maceracı bir gruba liderlik eden bir ozan olarak.

hırsızlar fragman, izleyicilere ne kadar gerçekçi olduğuna dair satmaya çalışmak için zaman kaybetmez D&D TTRPG’den çeşitli yaratıkların CG yorumlarının treyler boyunca serpiştirilmesiyle, Sophia Lillis bir baykuşa dönüşebilen bir büyücü olarak – kesin olsa bile. D&D kural tutkunları, vahşi bir büyücünün bir canavardan ziyade bir canavara dönüşmesine kızdılar, ama kimin umrunda-ve hatta Pine’ın ozanı bile lavtasında biraz pislik oynuyor. Bunun kendi kendine ciddi bir hikaye olduğuna dair herhangi bir endişe, cadı veya Amazon’un yaklaşan Yüzüklerin Efendisi seriler neredeyse anında buharlaşacak; bunun yerine, film aynı aptalca ama maceralı bir alanda oynuyormuş gibi görünüyor, sadece izleyerek bulabilirsiniz. Kiritik rol (içinde her iki sürüm) veya oynayarak D&D kendi başınıza.

Dungeons &  Ejderhalar Her zamankinden Daha Büyük.  Bu Film İçin Ne Anlama Geliyor?

resim: Prime Video

Önümüzdeki birkaç yıl içinde ortaya çıkacak çeşitli IP’lerin farklı uyarlamalarından, Zindanlar ve Ejderhalar melez doğası nedeniyle daha ilginç olanlardan biridir. D&D fantezi hayranları için mükemmel ortamlardan birini sağlar, çünkü aynı anda yeni gelenleri ertelemekten kaçınmak için yeterince davet ederken, aynı zamanda hikaye anlatıcılarının diğerine dalmadan önce ayaklarını ıslatmaları için yeterli rehberlik sunar, daha geniş sistemler. Sahil Büyücüleri hiç sorun yaşamadı oyunun bilgisini genişletmek yeni kaynak kitapların piyasaya sürülmesiyle ve bu, herhangi bir kaynağa uyarlandığında bile yoğun ve kapsamlı olabilir. Roman (biri birçok) veya video oyunu.

Ancak tüm bu bilgiler, oyuncular işbirliği yapıp devam ettikçe genellikle metinden ibarettir. kendi maceraları. Bazı Dungeon Master’lar evrenin bilgisini hikayelerine dahil eder, bazıları ise sadece oyun sistemlerini kullanarak onu ortadan kaldırır ve yeni bir başlangıç ​​yapar. (Bazı TTRPG’ler sadece ödünç alır D&D’ler sisteme aktarmak için video oyunu ayarı.) Gerçekten yok yanlış oynamanın yolu D&D, ve her şeyin tıkır tıkır tıkır tıkır tıkır işlediği anlarda, arkadaşlarla vakit geçirmenin heyecan verici bir yolu. Bu sadece eğlence bir muhafızı baştan çıkararak veya yanan elleriyle zombilerin suratlarına yumruk atarak gevşemek.

Actual Play dizileri gibi izlemenin heyecan verici olabileceğini biliyoruz. Kiritik rol ve Macera Bölgesi son derece popüler ve markalar haline geldi. Tüm bir YouTube kanalı, içerik oluşturmaya adanmıştır. popüler kültür karakterleri içinde D&D. Hatta TV şovları tüm bölümleri adamak onların karakterlerine Oyunun evren içi bir versiyonunu oynarken, karakterler zaten oyuna girmediklerini varsayarsak, tamamen kazanılmadan önce oyunda şüphelerini ifade ettikleri için karşılıklı bir memnuniyet duygusu vardır. Sosyal bir oyun olarak, D&D insanları bir araya getirme ve hayranları diğer oyuncuların hikayelerini duymak veya izlemek için heyecanlandırmak için parkın dışına vuruyor.

Dungeons &  Ejderhalar Her zamankinden Daha Büyük.  Bu Film İçin Ne Anlama Geliyor?

resim: Carey Pietsch/Birinci İkinci

Ama D&D A ve B listesindeki yıldızlarla 200 milyon dolarlık gişe rekorları kıran bir film olarak izlemek heyecan verici mi? yolundaki gerçek engel bu olacak Hırsızlar arasında Onur. Bir düzeyde, seslendirme sanatçılarının ve komedyenlerin LA’daki bir stüdyoda oyunu oynamasını izlemekte bir dereceye kadar benzerlik vardır ya da en azından bu eğitimli profesyonellerin bunu yaparken izlediği gibi fantezi uçuşlarına izin verir. üç ila yedi saat bir hafta gecesi. Aynı şey bir film için söylenemez ya da en azından ilk fragman için. hırsızlar; miniler yok, birinin havalı bir hareket yapıp yapamayacağına dair bir tartışma yok. Gerçekten denemek için kaşınmak vb.

Filmin, kaynak materyali hakkında meta veya ironik görünme endişelerinden kaçınmak için bu bükülmeyi gizlemesi mümkündür. Durum böyle olsun ya da olmasın, oyuncular arasında paylaşılan meşgul işler, D&D ne olduğunu. Büyük şemadaki küçük şeyler, elbette, ama oyuna kıvılcım veriyorlar. Bir eylem yapmak için çaba sarf etmek ve birileri hata yaptığında oyuncuların hissettiği birlik, deneyim için çok önemlidir.

Dungeons & Dragons: Hırsızlar Arasında Onur mücadeleyi 3 Mart 2023’te sinemalara taşıyor.


Daha fazla io9 haberi ister misiniz? En son ne zaman bekleneceğini kontrol edin hayret ve Yıldız Savaşları sürümler, sırada ne var DC Universe film ve TV’deve hakkında bilmeniz gereken her şey Ejderha Evi ve Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri.

genel-7