Stardew Valley’de para kazanmanın yollarının sıkıntısı yok ve eğer zor yetiştirilen paranızın gerçek hayatta nasıl eşit olabileceğini merak ettiyseniz, yalnız değilsiniz. Reddit kullanıcısı Whind_Soulll Hayat oyunundaki herkesten ne kadar daha zengin olduklarını ve dünyadaki en zengin insanla eşleşmenin ne kadar gerektiğini anlamak için biraz zaman harcadı ve ölçek için bazı IRL eşdeğerlerini seçti.

Whind_Soull, 1 ile 1 gr arasında sabit bir döviz kurunu varsayarak Jeff Bezos’un servetinin 999 Starfruit Şarap yığınıyla dolu 1.000 sandığa eşdeğer olduğunu tahmin ediyor. Ancak sadece elmas gibi değerli eşyalara odaklanmak, ortalama bir çiftçinin servetini desteklemek için yeterli olmaz. Çiftlikteki her kareyi 999 elmas yığını içeren sandıklarla doldurmanın, yine de JojaMart olmayan liderle eşit olmaktan 35 milyar dolar eksik bırakacağını düşünüyorlar.

İşte matematik burada devreye giriyor. Şarap preslenebilir meyvelerle dolu bir sera, Whind_Soull’u haftada 250.000 ABD Doları ağlarken, günde 100.000 ABD Dolarına 80 İridyum Yer Mantarı satabilir. Sadece sezonun en değerli ekinlerine ayrılmış 320 ekin karosu ve günlük değerli taşlar üreten bir mağara onlara günde 250.000 dolar daha kazandırıyor, bu da nakit sorunları hakkında endişelenmenize gerek kalmadan tek seferde tüm yıllık gelirlerinden vazgeçmeye yetecek kadar.

Bu oranda, Whind_Soull, Bezos’un para kazanmayı bıraktığını varsayarsak (ki kesinlikle yapmayacak) Stardew’in 4.714 yılında finansal olarak eşit olacaklarını söylüyor. Bu noktada toplam varlıklarını tasfiye ederlerse, oyundaki her karoyu koymak için yeterli altın saat satın alabilirler ve hala saatler kalır – gerçekten, rüya.

Gönderi, yorumların şaşırtıcı bir şekilde ciddiye aldığı Reddit’te oldukça ilgi gördü. Çoğu, özellikle muzlu pudingin bir külçe altından daha değerli olduğu Stardew Valley gibi bir dünyada, eşit döviz kurlarını varsaymanın sorunlarına dikkat çekti.

Altın saatlerle ilgilenmiyorsanız, en iyi Stardew Valley modlarından bazılarını kurcalamayı zamanınızı harcamak için daha iyi bir yol bulabilirsiniz. Cüceye yeni bir kasaba veren, köye bir dondurma kamyoneti getiren bir tane ve hatta Animal Crossing temalı bir mod var.oyun-2