Şirket, Windows 10’un bir sürümünden yükseltme yapmak yerine artık bir Windows 11 lisansı satın alabilir ve doğrudan Microsoft web sitesinden indirebilirsiniz.

Göre PCMag (yeni sekmede açılır)değişiklik Mayıs 2022’de bir noktada gerçekleşmiş gibi görünüyor, ancak Microsoft’tan herhangi bir basın bülteni veya iletişim eksikliği, bu değişikliğin ağdan kayması anlamına geliyordu.

Birçok PC kullanıcısı için, Windows 11 zaten kurulu olarak gelecek veya mevcut makineleri için bir yükseltme olarak sunulacak ve Ekim 2021’de piyasaya sürüldüğünden beri, ancak DIY PC üreticileri (yakın zamana kadar) bir Windows sürümünü indirmek zorunda kaldı. 10, bu işletim sisteminden yükseltme yapmadan önce.

Windows 11’i Microsoft’tan indirin

Bir Windows 11 Home indirme olabilir çevrimiçi bir sepete eklendi ve satın alındı (yeni sekmede açılır) Windows 10’un eşdeğer Home sürümüne göre hiçbir fiyat artışı anlamına gelen 139 ABD Doları (119,99 £) için.

İlk başta, işletim sisteminin Pro sürümü yok gibi görünüyor, ancak bu şurada bulunur: başka sayfa (yeni sekmede açılır) Microosft web sitesinde. Windows 11 Pro, 199,99 ABD Doları (219,99 £) karşılığında kullanılabilir – Windows 10 Pro ile aynı fiyat.

Bir Windows 11 lisansı satın alma yeteneği, artık önceki işletim sistemi aracılığıyla alması gerekmeyen bilgisayar üreticilerine zaman kazandırmalıdır.

En az 1 GHz işlem hızı, 4 GB RAM, 64 GB depolama alanı ve minimum dokuz inç 720p ekran bunlardan bazılarıdır. temel gereksinimler (yeni sekmede açılır) DIYers’ın Windows 11’i yüklemesi için.

Windows 11 güncellemesi 22H2 ayrıca güvenlik önlemleri üzerinde daha fazla kontrol sağlar ve kötü amaçlı yazılımlara karşı daha fazla koruma sağlar.

Bir Microsoft mağaza temsilcisiyle, mevcut indirmelerin 21H2 yapı numarasında çalıştığını ve 22H2 karşıdan yüklemeye hazır olduğunda kullanıcıların bir bildirim alması gerektiğini onayladık.genel-6