Yaz mutfağına mı hazırlanıyorsunuz? Eğer sen hemen Amazon’a gidinperakendecinin en yeni kömür ızgarasını ön sipariş verebilirsiniz: Google Piksel Tomurcukları Profesyonel.

Evet, az önce okuduğunuz o cümle pek mantıklı gelmedi ama Amazon’un arama motoru mantıklı olduğunu düşünüyor! Algoritma görünüşe göre karar verdi sadece yeni kömür renkli kulaklıklar “kömür ızgarası” olarak sayılır mı, görünüşe göre bu kategoride 24 saatten fazla bir süredir en çok satan ürün oldular ( Reddit ve Meşal Rahman) Amazon bu konuda hiçbir şey yapmadan.

Kendin için gör:

Bunlardan biri diğerleri gibi değil.
Sean Hollister / The Verge tarafından ekran görüntüsü

Amazon tarafından sağlanan rozette “Kömür ızgaralarında 1 numaralı yeni sürüm” yazıyor.

Genel olarak, bir Amazon ürününde göreceğiniz rozetleri çok fazla okumazdım. Başka bir örnek olarak, “Amazon’un Seçimi” rozetinin herhangi bir kaliteyi belirten bir damga olmadığını biliyor muydunuz? Hak etmediğini düşündüğünüz her türlü ürüne algoritmik olarak dağıtılır.

Ve beni Amazon’un kullanıcı incelemelerine başlatmayın – orada, şirket bir sorunu olduğunu açıkça biliyor ve her yıl büyük yaptırım eylemleri (Facebook sahte inceleme gruplarındaki bu son baskı gibi) sürdürüyor.

Geçen ay, The Wall Street Journal konuyla ilgili yazdı. rasgele harf üreten Çinli markaların tufanı ürünleri aradığınızda görünenler. RESVIN, Cecarol, Oilzz, YSSOA ve DOIT gibi ünlü markalar da dahil olmak üzere, kömür ızgara listesinde kaç tanesinin de yer aldığını görmek ilginç.genel-2