Şirketlerin veya kamu hizmetlerinin süreçlerini iyileştirmek için yapay zeka. Rekabet gücünün, verilen hizmetin kalitesiyle birlikte hareket ettiği yer. Güvenlikten turizme, etkinliklerle bitirmek.

Teknoloji ve güvenlik. Akıllı şehir için akıllı uygulamalarla le ile yapılabilecek işlemlerin yelpazesi oldukça geniştir. Iot teknolojilerinin potansiyeline, 5G ağ altyapısına ve blok zincirine dayanan faaliyetler, insanların sadece toplu taşımada değil, aynı zamanda turizm, etkinlikler ve perakende gibi diğer birçok sektörde hareketlerinin izlenmesine izin verebilir.

Hareketlilik ve su servisi

2020 yılı sonunda Mise tarafından finanse edilen gelişmekte olan teknolojiler ihalesini kazanan Cagliari Üniversitesi, Linkem ve Tiscali arasındaki ortaklıktan doğan Moni5G – Smart Sardegna projesi ile elde edilen ana sonucu oluşturan temel noktalar. Sürdürülebilir hareketlilik (şehrin hareketlilik hizmetlerinin yönetimi için yararlı istatistiklerin oluşturulmasına izin veren) ve su hizmetinin yönetimi ile ilgili özellikle “iki kullanım durumu” ile ilgili bir plan.

Bu durumda, arıtma sürecinin sürekli izlenmesini ve optimizasyonunu etkinleştirmek için su kalitesi parametrelerinin ölçümlerini gerçek zamanlı olarak otomatikleştirme ve iletme olasılığı vardı.

İnovasyon ve iş geliştirme sorumlusu Daniele Righi için, “Moni5G’nin olumlu sonuçları, Linkem’in 5G Fwa (Sabit Kablosuz Erişim) ağı tarafından etkinleştirilen Nesnelerin İnterneti, yapay zeka ve blok zinciri gibi yenilikçi teknolojilerin üzerinde somut bir etkisi olduğunu gösteriyor. sözde akıllı şehirler için hizmetlerin yeniliği ve son olarak vatandaşların günlük yaşam kalitesi ».genel-18