Toyota, tedarikçilerinden fiyatlarını düşürmelerini istemeyecek

toyota Bir yönetici, Motor Corp’un mali yılının ikinci yarısı için tedarikçilerine tek taraflı olarak daha düşük fiyatlar için baskı yapmayacağını ve aynı zamanda onların enerji faturalarını desteklemeyi düşündüğünü söyledi.

Bu hareket, dünyanın en büyük otomobil üreticisinin, küresel tedarik zinciri sorunları devam ederken ve enerji maliyetleri yükselirken tedarikçilerin karşılaştığı yükün daha fazlasını omuzlamak için satış yoluyla girişimini güçlendiriyor.

Diğer otomobil üreticileri gibi Toyota da küresel yarı iletken kıtlığı ve COVID-19 ile ilgili kilitlenmeler tarafından hırpalandı ve bu da üretimde tekrarlanan kesintilere yol açtı. araç üretim ve sinir bozucu tedarikçiler.

Toyota başlangıçta bazı tedarikçilere Temmuz-Eylül dönemi için daha düşük fiyatlar için bir talep gönderdi, ancak şirket, üretim planı henüz istikrara kavuşmadığı için Ekim-Mart dönemini kapsamak için bir talepte bulunmamaya karar verdi. Kazunari Kumakura, Toyota’nın satın alma grubu şefi. Nisan-Haziran dönemi için de bir talepte bulunmadı.

“Diğer otomobil üreticileri üretimi büyük ölçüde azalttığından, satışları ve operasyonları Toyota’nın hacmi tarafından desteklenen birçok tedarikçi var, bu yüzden bu tür tedarikçilerin seslerine yanıt vermenin gerekli olduğuna inanıyorum.” Kumakura gazetecilere anlattı.

Toyota ayrıca artan elektrik ve gaz maliyetleri konusunda tedarikçilere yardımcı olmanın yollarını da düşünüyor.

Hammadde maliyetlerinde “benzeri görülmemiş” artışlarla karşı karşıya kalan Toyota, Mayıs ayında malzeme maliyetlerini bu iş yılında iki katından fazla artarak 1,45 trilyon yen (10,64 milyar $) olarak tahmin etti ve potansiyel olarak tüm yıl kârından beşinci bir kesinti yaptı.

FacebookheyecanLinkedin
genel-9