Mevcut GeForce RTX 3090 Ti’nin ideolojik halefi olan GeForce RTX 40 serisinin olası bir üst seviye video kartının parametreleri Web’de göründü. İçeriden birinin sağladığı veriler doğru çıkarsa, GeForce RTX 3090 Ti’yi iki kez bile geçmeyecek süper güçlü bir tüketici modeli bekliyoruz.İçeriden biri, olası bir yeniliği ayrıntılı olarak açıklar. Ona göre, PG137-SKU0 kartı üzerine inşa edilecek. GeForce RTX 4090’ın PG139 kartına sahip olduğu göz önüne alındığında, hem niteliksel hem de niceliksel farklılıklar bekleyebiliriz. Daha önce Nvidia’nın üç fanlı bir 3D kart çıkarabileceği söylendi (Nvidia’nın ortak modellerinden değil kendi modellerinden bahsediyoruz) ve bu durumda gelecek vaat eden GeForce RTX 4090 Ti, güçlü bir soğutma sistemi için açık bir rakip. Ayrıca kaynağa göre TBP değeri (yani tüm kartın tüketimi) 800 W olacak ve burada ek bir fan kesinlikle gereksiz olmayacak.

GPU, 18176 CUDA çekirdekli AD102-450-A1 olacak ve GDDR6X bellek miktarı 48 GB (!) olacak ve 24 GHz frekanslı hızlı GDDR6X bellek kullanılacak. Bu yapılandırma ile bellek bant genişliği 1,1 TB/s olacaktır.

İçeridekilerin potansiyel yeniliğin adını açıklamadığına dikkat edilmelidir, bu nedenle hem GeForce RTX 4090 Ti hem de Titan serisinin modeli olabilir. Söylentilere göre GeForce RTX 40’ın prömiyeri Ekim ayı başlarında yapılacak, bu nedenle Nvidia tarafından gerçekten böyle bir model piyasaya sürülmeyi planlıyorsa, beklemek uzun sürmeyecek.genel-22