Alt dizin ve diğer sosyal medya kanallarında dolaşan bir Nier: Automata videosu var ve yaratıcısı Yoko Taro’nun üzücü robot anime oyununun son sırrının bir yıldan fazla bir süre önce bulunduğunu duyurmasına rağmen, bu videonun hayranları şaşkına döndü. Video, bir oyuncunun gizli bir odaya girdiğini gösteriyor gibi görünüyor ve şimdiye kadar hiç kimse bu başarıyı tekrarlayamadı.

Video, şuraya gönderildi: kullanıcı sadfutago tarafından Nier subreddit, Kopyalanmış Şehir’de bir muharebe karşılaşmasıyla başlar. Oyuncu – A2 olarak – arenanın kenarındaki sıradan beyaz bir duvara doğru sıçrar ve bir komut, onların gizli bir kapıyı açmalarına izin verir. İçeride, binaların tepesindeki kubbelerin alt bölmeye çıktığı uzun kare bir kuyuya inen bir merdiven var.

Bunlar duvarlara çekilir ve A2 yere indiğinde kaybolur ve A2, Inception veya Control’ü anımsatan kıvrımlı bir koridora açılan bir çift büyük çift kapı açar.

Merhaba, discord sunucusu için yüklediğim kilise koridoru için kapının usb’sine koyduğum ps4’ümde kaydettiğim klibin videosu burada. Sanırım çok uzun kayıt yaptığım için boşluk hatası aldım. itibaren daha iyi

Subreddit’teki kullanıcılar, görüntülerin bir tür PC modu olması gerektiğini öne sürerek hemen şüphelendiler. Ancak, ‘son’ Nier: Automata sırrını keşfeden oyun korsanlığı uzmanı Lance McDonald, bunun böyle olduğunu söylüyor. kapasitenin çok ötesinde Automata için mevcut modlama. Ancak şu ana kadar kimse videoda gösterilen kapının oyunlarında nasıl görüneceğini çözemedi.

Başka bir deyişle, iki olasılık var: ya birisi Nier: Automata’da gizlenmiş başka bir ‘nihai’ sır buldu: Kötü şöhretli yaratıcısının sonuncusunun bulunduğunu söylemesinden 18 ay sonra, ya da Nier’de büyük bir atılım oldu: Automata modding – ve bunlardan herhangi biri önemli bir gelişmedir.

Bu arada yukarıdaki klip eksik: sonundaki kıvrımlı koridor görünüşe göre bir tür kiliseye çıkıyor. Görünen o ki, keşfedilecek daha çok şey var.oyun-2