iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max’in 6 GB daha yeni ve daha hızlı RAM’e sahip olacağı bildiriliyor. Modellerin LPDDR5 RAM alacağı söylenirken, mevcut seride 4GB LPDDR4X RAM bulunuyor. Öte yandan iPhone 14 ve iPhone 14 Max’in 6GB’lık eski LPDDR4X RAM’e sahip olacağı bildiriliyor. Pro modellerindeki yeni RAM’in daha enerji verimli olduğu söyleniyor. Yakın tarihli bir rapora göre, teknoloji devinin bileşen tedarikçileri listesini de genişlettiği söyleniyor.

göre bildiri DigiTimes’tan alıntı yapan MacRumors tarafından, Apple’ın yakında çıkacak olan iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max’i 6GB LPDDR5 RAM’e sahip olacak.

LPDDR5 RAM, eski standartlara kıyasla daha hızlı ve enerji açısından daha verimlidir. iPhone 14 ve iPhone 14 Max’in 6GB LPDDR4X RAM’e sahip olduğu söyleniyor. iPhone 13 serisi aynı RAM’e sahiptir ancak 4 GB belleğe sahiptir.

Yakın tarihli bir rapor, teknoloji devinin tedarik zinciri kısıtlamalarının üstesinden gelmek için iPhone 14 modelleri için bileşen tedarikçileri listesini genişlettiği söylenmişti. Rapor, SG Micro’nun üst seviye iPhone 14 modellerinin kalite sertifikasını geçtiğini ve 2022’nin ikinci yarısında güç yönetimi entegre devresini göndermesinin beklendiğini ekledi.

iPhone 14 serisinin deneme üretiminin geçtiğimiz günlerde başladığı bildirildi. Serinin Ağustos ayında seri üretime geçeceği söyleniyor. Daha önceki bir rapora göre, dizinin bu yıl 13 Eylül’de piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Daha küçük iPhone 14 ve iPhone 14 Pro’nun 6.1 inç ekrana sahip olması bekleniyor. iPhone 14 Max ve iPhone 14 Pro Max’in daha büyük 6.7 inç ekranlara sahip olduğu söyleniyor. Pro modelleri ayrıca 48 megapiksel lensli daha büyük bir kamera çıkıntısına sahip olacak şekilde tasarlanmıştır. iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max 3D modelleri de yakın zamanda bir CAD yaratıcısı tarafından paylaşıldı.
genel-8