Google Pixel 6a sökme videosu, akıllı telefonun içini ve çıkarması kolay pil, plastik sırt ve ekranı sabitlemek için klipsler gibi ayrıntıları detaylandırdı. Yıkım videosu ayrıca ahizenin onarılabilirliğine de odaklandı. Parçalayıcı, el cihazına 7/10’luk bir tamir edilebilirlik puanı verdi. Video ayrıca Pixel 6a’nın USB Type-C şarj bağlantı noktasının anakarta nasıl lehimlendiğini de gösterdi.

PBK Reviews, Google Pixel 6a’nın bir söküm videosunu yayınladı. Google Pixel 6a’nın pili, ahizenin merkezi Pixel 6 ve Pixel 6 Pro gibi sert bir şekilde yapıştırılmadığı için çok kolay çıktı. Amerikan teknoloji şirketinin ekranı sabitlemek için yalnızca yapıştırıcı kullanmak yerine klipsler kullandığını da görebiliyoruz. Bu, panelin daha kolay çıkarılmasına yardımcı oldu.

Sökme videosu ayrıca Google Pixel 6a’nın yapıştırılmamış olabilen “3D ısıyla şekillendirilmiş kompozit” bir plastik sırt barındırdığını da iddia ediyor.

Pixel 6a’daki tamir edilebilirliğin tek dezavantajı, USB Type-C şarj bağlantı noktasının Google’ın Tensor yonga seti ile birlikte ana karta lehimlenmesiydi. Bu nedenle, limanı kırmak sizi daha büyük bir onarım sürecine götürebilir.

Daha önce de belirtildiği gibi, Google’ın akıllı telefonu PBK Review’dan 7/10 onarılabilirlik puanı aldı. Puan dağılımında, çeşitli parça değişimi en düşük puanı aldı, yani ahizenin çeşitli parçalarını bir şarj portu gibi bulmanız ve değiştirmeniz zor olacaktır.

Google Pixel 6a, 21 Temmuz’da Hindistan’da piyasaya sürüldü. Akıllı telefon, 6.1 inçlik bir OLED ekrana sahip ve şirketin sekiz çekirdekli Tensor SoC’sinde çalışıyor. Yakışıklı Rs bir fiyat etiketi taşır. Tek, 6GB + 128GB depolama modeli için 43.999. Şu anda Tebeşir, Kömür ve Adaçayı renk seçenekleriyle ön siparişte ve 28 Temmuz’da Flipkart üzerinden satışa sunulacak.genel-8