Ubisoft’un uzun süredir devam eden sandbox gizli serisinin bir sonraki girişi olan Assassin’s Creed: Rift’in Bağdat’ta geçtiği iddia ediliyor ve Assassin’s Creed: Valhalla’dan Basim’e odaklanıyor. Ancak Kasım, tüm AC serisinin 15. yıldönümünü kutlayacak ve hayranlar, daha modern bir Soğuk Savaş ortamına geçiş de dahil olmak üzere olası yeni yönleri tartışıyorlar.

Şimdiye kadar, Assassin’s Creed, Assassin’s Creed 3 ve Black Flag gibi girişlere silahların eklenmesiyle, ilk oyunu benzersiz kılan yakın dövüş, kılıç ve kalkan savaşına büyük ölçüde bağlıydı. Seriyi, Sovyetler Birliği ile Amerika arasındaki nükleer gerilimlerin ortasında, 20. yüzyıla taşımak, kesinlikle temel mekaniğin bir dönüşümünü gerektirecektir, ancak belki de, on bir buçuk yıl sonra, Assassin’s Creed tam da bunu gerektiriyor.

Bir kullanıcı, “Casus vs casus, AC için çok uygun olur” diye yazıyor. Reddit. “Bunun Syndicate ve Chronicles: Russia arasında bir tür geçiş gibi hissettireceğini hayal ediyorum.”

Başka bir kullanıcı “Büyük ölçüde” yanıtını verir. “İkinci Dünya Savaşı’ndan 1989’a kadar Berlin büyüleyici bir yer olurdu. Uygun bir casus gerilim filmi için mükemmel.”

Ubisoft’un halihazırda Rainbow Six ve Splinter Cell şeklinde yeniden yapılanması planlanan ve yeniden canlandırılan Assassin’s Creed için şablon görevi görebilecek modern gizli aksiyon oyunları var.

Soğuk Savaş ortamı da daha fazla dikkat çekmek için olgun görünüyor – Call of Duty: Black Ops Cold War’un sağlam bir kampanyası vardı ve hala Rockstar’ın Ajanını merak ediyoruz, bu neredeyse kesinlikle iptal edildi, ancak merak uyandıran, casusluk temelli bir öncül taşıyordu.

Bir başka Assassin’s Creed hayranı, “Birinci Dünya Savaşı’nın Rusya’da başlayıp Soğuk Savaş’ta sona erdiği bir AC oyunu fikrini her zaman sevmişimdir” diye yazıyor. “Savaştan dönen bir gencin 60’lı yaşlarının sonlarında kıdemli bir suikastçıya dönüşen bir karakterini takip edersiniz. Oyuncunun final olarak Stalin’i öldürmesini ve Soğuk Savaş’ın sonraki yıllarında bir DLC sonsözünü ayarlamasını isterdim. ”

Şu anda bildiklerimize dayanarak, Ubisoft’un Assassin’s Creed: Infinity, canlı bir hizmet ve sürekli güncellenecek seri için özel bir merkeze odaklanmış olmasına rağmen, umut verici geldiğini söylemeliyiz. En erken 2024 yılına kadar piyasaya sürülmesi beklenmiyor, ancak gelecekteki bağımsız AC oyunlarını kapsaması ve bağlaması muhtemel. Assassin’s Creed: Rift bu arada yakın zamanda 2023’e ertelendi.oyun-2