Amazfit, Amazfit Band 7 ile yeni bir fitness takipçisi tanıttı. Bu, Zepp’in yeni giyilebilir cihazının Xiaomi Smart Band 7’ye gerçekten heyecan verici bir alternatif olabileceği varsayımlarımızı doğruluyor. Bu sayfada size Amazfit Band 7 ile ilgili tüm bilgileri sunuyoruz.

  • Amazfit Band 7, ekran ve pil için büyük yükseltmeler getiriyor.
  • Fitness takipçisi artık 18 güne kadar pil ömrü ve 120 spor modu sunuyor.
  • Amazon’dan 50$’a satılıyor.

Amazfit Band 7’deki yenilikler neler?

İlk önce ön tarafa bir bakalım. Amazfit Band 7, Always-On modunu destekleyen ve Band 5’in iki katından daha büyük olan 1,47 inçlik bir AMOLED ekrana sahiptir. Şaşırtıcı bir şekilde, bu, yakın zamanda piyasaya sürülen ekranla aynı boyut ve stile sahiptir. Xiaomi Mi Band 7 Pro. Amazfit Band 7 ayrıca 5 ATM’ye kadar su geçirmezdir.

Sağlık ve izleme özellikleri açısından, yeni Band 7 artık seçilebilecek 120 spor modu ve dört adede kadar aktivitenin akıllı tespiti sunuyor. Ayrıca kalp atış hızı, kan oksijeni, uyku ve stres seviyelerinin 24 saat izlenmesini sağlar. Amazfit Bip 3 ve Bip 3 Pro gibi, Amazfit’in en yeni giyilebilir cihazı, anormal kalp atış hızı ve SpO2 okumaları tespit ederse, kullanıcıdan bir nefes egzersizi yapmalarını istemeden önce kullanıcıyı bilgilendirebilir.

GPS yok, sorun yok

Bir önceki modele kıyasla Amazfit Band 7’nin pil ömrü arttı. 232 mAh pil kapasitesi, orta düzeyde kullanımla 18 güne kadar dayanmalıdır. Ne yazık ki, hala yerleşik bir GPS modülüne sahip değil. Ancak Bluetooth 5.2 üzerinden akıllı telefonunuzun GPS verilerini antrenmanınıza dahil edebilirsiniz. GPS özellikli akıllı saatler veya izleyiciler düşünüyorsanız, Amazfit Bip 3 Pro’ya göz atmalısınız.

Basın görüntülerinde Amazfit Band 7.

Amazfit Band 7, anormal kalp atış hızı veya stres okumaları veya kan oksijen seviyelerinde bir düşüş tespit ettiğinde kullanıcıyı uyarabilir. / © Amazfit

Son olarak, Zepp uygulaması Android ve iOS için kullanılabilir. Bandı özelleştirmek ve telefon bildirimlerini yapılandırmak için kullanabilirsiniz. Sesli komutlardan yararlanmak istiyorsanız bir Amazon Alexa asistanı da var.

Fiyat söz konusu olduğunda, Amazfit Band 7, 50 ABD dolarına mal oluyor ve bu da 49 avronun hemen altında eşdeğer. ABD’de Amazon’dan zaten mevcut, Almanya’da hala piyasaya sürülmesini beklemeniz gerekiyor. Bej renk seçeneği listelenmemiş, ancak izleyici değiştirilebilir 16 mm kayışları destekliyor. Amazfit’in özel bir GPS işlevine sahip bir Pro model çıkaracağı bilinmiyor.genel-27