SpaceX Dragon Freedom mürettebat gemisindeki bir pencereden görüntülenen, 5,800 pounddan fazla yeni bilim deneyi ve mürettebat malzemesi taşıyan SpaceX Dragon ikmal gemisi, 16 Temmuz 2022’de Güney Atlantik Okyanusu üzerindeki Uluslararası Uzay İstasyonuna yaklaşıyor. Kredi: NASA

Yeni gelen SpaceX Dragon ikmal gemisinin içinden yeni bilim deneyleri açılmaya devam ediyor. Yedi Expedition 67 mürettebat üyesi ayrıca Uluslararası Uzay İstasyonunun (ISS) Dünya yörüngesinde uçtan uca devam etmesini sağladı.

fırlatılan Dragon Uzay Aracı, Uzay X Fırlatma Pad 39A’dan Falcon 9 roketi, 14 Temmuz’da saat 20:44 EDT’de (17:44 PDT) NASAFlorida’daki Kennedy Uzay Merkezi, ISS Güney üzerinde 267 milden fazla seyahat ederken, istasyonun Harmony modülünün öne bakan limanına 16 Temmuz’da 11:21 EDT’de (8:21 PDT) otonom olarak kenetlendi. Atlantik Okyanusu.

NASA astronotları Jessica Watkins ve Bob Hines, 18 Temmuz Pazartesi gününü Dragon kargo gemisi içinde Cumartesi günü teslim edilen 5,800 pounddan fazla mürettebat malzemesi ve bilim deneylerinden bazılarını boşaltarak geçirdi. Uçuş Mühendisleri ikilisi, insanlara Dünya üzerinde ve dışında fayda sağlamak için çeşitli uzay fenomenlerini keşfetmeye başlamak için zaman açısından kritik araştırma örneklerini yörünge laboratuvarına aktardı. Yeni deneylerden bazıları şunları içerir: insan bağışıklık sistemi çalışmasıa protein üretim araştırmasıve bir kanser tedavisi deneyi.

NASA Uçuş Mühendisi Kjell Lindgren, Watkins ve Hines’ın hareket etmesine yardımcı oldu bilim dondurucuları kargo paletlerine erişmek için Dragon’un içinde. Lindgren ayrıca turp ve mizuna yeşillikleri için hidroponik ve aeroponik yöntemler kullanarak yetiştirme eğilimindeydi. XROOT’LAR uzay botanik çalışması. ESA (Avrupa Uzay Ajansı) astronotu Samantha Cristoforetti, uzaydaki bilgisayar bağlantılarını test etti. Avrupa Fizyolojisi Modülü Columbus laboratuvar modülü içindeki sinirbilimsel, kardiyovasküler ve fizyolojik araştırmaları destekler.

İstasyonun üç kozmonotu öncelikle yaşam desteği bakım görevlerine odaklandı. Komutan Oleg Artemyev ve Uçuş Mühendisi Denis Matveev, havalandırma ve filtreleri değiştiren Rus havalandırma sistemlerine hizmet verdi. Uçuş Mühendisi Sergey Korsakov, Nauka çok amaçlı laboratuvar modülünde yörüngesel tesisat işleri yaptı.uzay-2