Elon Musk ile 44 milyar dolarlık (kabaca 3,51,500 crore) devralma üzerinde Twitter hesaplaşması, bir hakimin şirketin anlaşma finansmanının sağlandığından emin olmak için ihtiyaç duyduğu hızlı bir deneme için şirketin teklifini değerlendireceği Salı günü ilk testiyle karşı karşıya. çözülmemiş gelme. San Francisco merkezli şirket, Musk, Twitter’ın değeri için temel olduğunu söylediği “spam” hesapları yüzünden anlaşmadan uzaklaşmaya çalışırken, işi için aylarca süren belirsizliği çözmeye çalışıyor.

Twitter, Delaware Chancery Mahkemesi’nden Şansölye Kathaleen McCormick’ten Musk’ın birleşme anlaşmasını ihlal ettiğini tespit etmesini ve birleşmeyi hisse başına üzerinde anlaşılan 54.20 $ (kabaca 4.300 Rs.) fiyattan tamamlamasını emretmesini istedi.

Twitter, Musk’ın Twitter’ı karaladığını ve çalışanları elde tutma planı gibi iş girişimlerini onaylamayı reddederek operasyonları baltaladığını söylediği için Eylül ayında hızlandırılmış bir deneme istiyor.

Şirket, Musk’ın 2023 denemesi için “yavaş yürüyüş” önerisini benimsemenin, Musk’ın kapatılması emredilirse anlaşma finansmanı konusunda ek dava için çok az zaman kaldığını söyledi. Anlaşma finansmanı Nisan ayında sona eriyor.

Musk, Cuma günü Twitter’ı şirketi satın alması için “demiryolu” yapmak için “warp hızı” denemesi yapmakla suçladı.

Nisan ayında Twitter’ı satın almayı kabul ettiğinden bu yana Musk, şirketin düzenleyicileri sahte hesaplar ve botlar hakkında yanıltıp yanıltmadığını sorguladı ve kendisine araştırmak için yeterli zaman tanımak için Şubat ayında bir deneme önerdiğini söyledi.

Twitter’ın hissesi, anlaşmanın geçen hafta 32.55$’a (kabaca 2.600 Rs.) kadar düştüğü duyurulduğunda, hisse başına 50$’ın (kabaca 4.000 Rs) üzerine düştü.

UConn Hukuk Fakültesi’nde profesör olan Minor Myers, McCormick’in Twitter’ın önerisine yakın bir deneme takvimi benimsemesini beklediğini söyledi.

“Ne kadar uzun sürerse, Twitter için o kadar dikkat dağıtır” dedi. “Daha fazla risk var, ters gidebilecek daha çok şey var.”

© Thomson Reuters 2022
genel-8