Super Mario 64 geliştirilirken, kimse Nintendo’nun klasik yan kaydırma oyunlarını düşünmüyordu. 1996’da 3D gelecekti ve tüm görebildiğimiz buydu. Ancak, sonraki yıllarda işler yeniden dengelendi – 2D platform oluşturmanın doğal değerini ve kullanılmayan potansiyelini vurgulayan bağımsız patlama ve Nintendo’nun iki ayrı Mario sürümü akışı oluşturması. Sunshine, Galaxy ve diğerleri ile Mario, üç boyutun sınırlarını zorlamaya devam ederken, New Super Mario Bros. art arda gelen nesillere düz bir İtalyan adamı bir televizyon ekranında kavis çizen bir yörüngede göndermenin basit zevklerini tanıttı. kırmızı ve mavi gökkuşağı.

Şu anda, yine de biraz 1996 gibi geliyor. Her yeni 3D Mario oyunu gerçek bir olay, bir merak, sürpriz ve sonsuz bir eğlence kaynağı olmaya devam ediyor, ancak 2D girişler durgun ve durgunlaştı. Aslında, bazen nehir tamamen durmuş gibi görünüyor – sanki, Super Mario Maker 2’yi yaparak Nintendo 2D tasarımdan vazgeçiyor ve bunun yerine araçları hayranlarına veriyormuş gibi. Bu nedenle, bu yılki Prime Day satışlarının yelpazenin tam olarak yanlış ucunu vurgulaması utanç verici.

Nintendo EAD için nadir bir yaratıcı kaplama olan New Super Mario Bros. U Deluxe için İngiltere’de büyük bir indirim var. Ancak sadece Mantar Krallığı’nın en iyisi olarak değil, aynı zamanda bir kurbağa, bir t-rex, bir dürbün seti ve bir rögar kapağı olarak da oynadığınız açıklayıcı Super Mario Odyssey, Birleşik Krallık’ta yaklaşık %7 indirimde. kutulu bir kopyası Süper Mario 3D Tüm Yıldızlar (yeni sekmede açılır), bu arada, İngiliz alıcılara tam 69,99 £ geri verecek. Demek ki bu yaz ilk kez Mario 64 oynayacak pek fazla çocuk yok.

Mantar Krallığı'nın gerçek lideri Luigi'ye bir anıt.

(Resim kredisi: Nintendo)

Bir teselli varsa, Super Mario 3D World ve onun beğenilen Switch genişlemesi Bowser’s Fury’de İngiltere’de iyi bir anlaşma elde edebilirsiniz. Eski okul 2D Mario’nun yeniliğinin kaybolduğu yerin burası olduğuna dair güçlü bir argüman var – Mario 64’ün hareketlerini erken yan kaydırma oyunlarının sıkı yapılandırılmış seviye dilbilgisini harmanlayan bir oyun. Özellikle amiral gemisi Nintendo oyunları neredeyse hiç ucuza gitmediğinde, %26’lık bir tasarruf küçümsenecek bir şey değil. Özellikle, belirli bir girişin yayınlanmasından yarım on yıl sonra tam RRP’de komisyon aldığı görülen Mario değil. Sanırım o tasarımcı tulumlar kendilerini satın almıyorlar.

İngiltere anlaşmaları

ABD anlaşmalarıoyun-3