Counterpoint tarafından yapılan bir araştırmaya göre, 8 GB RAM ve 256 GB flash belleğe sahip Xiaomi 12S Ultra, donanım olarak yaklaşık 517 dolar, akıllı telefon ise 887 dolardan satışa çıktı.

2018 baharında, Xiaomi CEO’su Lei Jun, şirketin akıllı telefonların, IoT elektronik bileşenlerinin ve her türlü gadget’ın satışından %5’ten fazla kâr almayı reddettiğini söyledi. Bu, vergi indirimini, marka tanıtım maliyetini ve kullanıcı hizmetini hesaba katan bir rakamdır. 2019’da şirketin akıllı telefonlarını aşırı şarj etmeyeceğini ve kendisini %5’lik bir kar marjıyla sınırlayacağını yineledi.Burada, bileşenlerin hesaplanan maliyetinin ekipman maliyetini ifade ettiği, ancak Ar-Ge tasarımı, depolama, lojistik, pazarlama ve diğer yönleri içermediği gerçeğine dikkat etmeye değer. Ancak bu durumda, tüm modern Xiaomi akıllı telefonlarında olduğu gibi, kâr açıkça %5’i aşıyor. Xiaomi akıllı telefonların fiyatlarındaki artış son iki yılda meydana geldi ve herkes yavaş yavaş buna alıştı.

Uzmanlar, akıllı telefon Leica lensler, Snapdragon 8 Plus Gen 1 mobil platform, mükemmel ekran, Xiaomi Surging G1 güç yönetimi işlemcisi ve diğer yeni bileşenleri kullandığından Xiaomi 12S Ultra ekipmanının maliyetinin oldukça yüksek olduğunu belirtiyor.

Xiaomi 12S Ultra satışa çıktıktan sonra Lei Jun, telefonun kullanıcı geri bildirim puanının %98’e ulaştığını ve bu oranın son iki yılda üst düzey Xiaomi ürünleri arasında en yüksek puan olduğunu söyledi. Bu, Xiaomi’nin üst düzey amiral gemilerinde giderek daha iyi performans gösterdiğini doğruluyor.genel-22