World of Warcraft, son derece ilgili, bilgili ve hepsinden önemlisi fikir sahibi oyuncu tabanı sayesinde hayatta kalıyor ve hatta gelişiyor. Herkese açık test alemleri sistemi ve oyuncu geri bildirimi ile, Blizzard, özellikle yeni bir genişlemeden önce, gerektiğinde planlarını uyarlama konusunda övgüye değer bir iş çıkarıyor

Geçen ay Blizzard açıkladı yeni Death Knight yetenek ağaçları Dragonflight’ın lansmanı ile uygulanmaya başlandı. Diğer sınıf revizyonlarında olduğu gibi, bu değişikliklerin ana amacı, yetenek ağaçlarını karmaşıklaştırarak seçim ve dikkatli özellik oluşturmayı yeniden sunmaktır. Ne yazık ki bu süreç hassas bir süreç ve Dragonflight Alpha’dan gelen oyuncu geri bildirimlerinin bir sonucu olarak, Blizzard, Death Knights planlarında değişiklik yapacak. Geniş vuruşlardan hızlıca geçelim.

Çekirdek sınıf ağacında, temel şikayet, yetenek seçimlerinde çok az değişiklikle birlikte, yetenek seçimlerinin çok doğrusal olmasıdır. Bu kesinlikle yetenek sistemi revizyonunun belirtilen amaçlarından birine aykırıdır; sınıf belirlemeye daha fazla özelleştirilebilirlik getirmek için.

Bunu düzeltmek için Blizz bazı düğümleri yeniden düzenliyor – Blood’ın dalından hem Frost hem de Unholy’ye bağlayıcılar ekliyor ve ilk kilitli kapıdan önce daha fazla düğüm ekliyor. Ağaç birbirine daha bağlı görünüyor, bu da bu fayda becerileri için karar vermeyi geliştirmeli. Hala bir sonraki Alpha derlemesine girecek bazı bilinen hatalar var, ancak henüz ilk günlerdeyiz.

Değişikliklerin geri kalanının büyük kısmı, korkunç “bekleme süresi uyumsuzluğu” ile ilgili sorunları olan Kutsal Olmayan ağacı etkileyecektir – bu, başlamamış olanlar için, çekirdek rotasyon yetenekleri için tutarsız veya garip bir şekilde zamanlanmış bekleme sürelerinin bir süre ile sonuçlandığı bir durumu ifade eder. “ölü hava” – rotasyonunuzdaki hem performansınızı hem de sınıfta oynamanın eğlenceli faktörünü etkileyen boşluklar.

Unholy ayarlarının ana hedefleri şunlardır: bekleme süresi uyumsuzluğunu düzeltmek, RNG mekaniğini azaltmak ve ağaç düzenini yeniden yapılandırmak. Deadly Coil ve Infectious Wound kesiliyor veya yeniden işleniyor, Unholy Command ve Army of the Damned diğer yeteneklere olan bağımlılıklarını kaldırıyor ve Summon Gargoyle ve Epidemic güçlendirilecek, çünkü ikisi de güçsüz hissediyor. Buna ek olarak, ağaç düzeninin ara bağlantısı iyileştirilmiş olacak, bu da bağımlılık ve “tuzak” yapılarını belirlemede ve azaltmada daha fazla esnekliğe olanak tanıyacak.

Dragonflight Alpha ile ilgili daha fazla bilgi için önizlememize buradan göz atın. Sadece favori sınıfınız için sırada ne olduğunu bilmek istiyorsanız, yeni genişlemeyle gelen Rogues and Hunters’ta yapılacak değişikliklerin özetlerine göz atın.oyun-2