World of Warcraft Dragonflight sistem gereksinimleri, temel MMORPG’den biraz daha talepkardır, bu nedenle oyun bilgisayarınızın yeni genişlemeye hazır olduğundan emin olmak isteyeceksiniz. Blizzard, oyunun minimum özelliklerin altında kalan sistemlerde çalışmaya çalışacağını söylese de geliştirici, “deneyimin önemli ölçüde azalabileceği” konusunda uyarıyor.

Yeni World of Warcraft Dragonflight sistem gereksinimlerine göre, MMO genişletmesini çalıştırmak için en az 3 GB VRAM’e sahip DirectX 12 özellikli bir grafik kartına ihtiyacınız olacak.

Yeni WoW içeriğini en iyi şekilde deneyimlemek için Blizzard, oyunu NVIDIA GeForce RTX veya AMD RDNA 2 GPU kullanarak oynamayı öneriyor – önceki GTX 1080 önerilerine kıyasla önemli bir sıçrama. Blizzard ayrıca Intel Arc 7’yi önerilen GPU’ları arasında listeliyor, ancak mavi takımın grafik kartları hala Çin’e özel.

WoW Dragonflight, oyun RAM’i için de çok aç, çünkü başlamak için en az 8GB’a ihtiyacınız olacak. Blizzard’ın önerilen özelliklerine bağlı kalırsanız bu rakam iki katına çıkar, 16 GB’a çıkar, bu nedenle daha eski bir teçhizatı sallıyorsanız yükseltmeyi düşünmeniz gerekebilir.

World of Warcraft Dragonflight sistem gereksinimleri:

Asgari Önerilen
işletim sistemi Windows7 64 bit Windows10 64 bit
İşlemci 4 Çekirdek, 3.0 GHz işlemci
4. Nesil Intel Core Haswell
AMD Ryzen™ Zen
6 Çekirdek, 3.5 GHz işlemci
8. Nesil Intel
Çekirdek Kahve Gölü
AMD Ryzen Zen2
Veri deposu 8GB 16 GB
GPU NVIDIA GeForce GTX 650 Ti
AMD Radeon R7 360
NVIDIA GeForce GTX780
AMD Radeon R9 290X
VRAM 3 GB 8GB
Depolamak 128 GB 128 GB

Soruyu yanıtlamak için World of Warcraft Dragonflight sistem gereksinimleri testini PCGameBenchmark’ta yapın… Çalıştırabilir miyim? World of Warcraft Ejderha Uçuşu?oyun-2